קים דוטקום (האיש עם שם המשפחה המגניב בעולם, כבר אמרנו?), מייסד אתר שיתוף הקבצים מגה-אפלוד מנסה להגיע לפשרה עם משרד המשפטים האמריקאי שמטרתה להחזיר גישה למשתמשים שאיחסנו קבצים בשירות האחסון שלו.

כזכור, ב-20 בינואר השנה הורד האתר מגה-אפלוד מהרשת בטענה כי הוא משמש כמקור להלבנת כספים, מפר זכויות יוצרים וגורם לתעשיית התוכן בארצות-הברית הפסדים של כ-500 מליון דולרים, תוך כדי שהאתר מאפשר איחסון וצפייה בתכנים פיראטים. לא ניתמם, האתר אכן היווה כר גידול פורה לפיראטים ומשתפי תכנים לא חוקיים וזו הייתה עיקר הפעילות שלו. מקור ההכנסה שלו הסתמך על משתמשים אשר מוכנים לשלם עבור הורדה ללא הגבלת מהירות או כמות. ועדיין חשוב לזכור כי למרות שהרוב ניצל את האתר לצריכה ושיתוף של תכנים פיראטים היו כאלה משתמשים שהשתמשו בו במטרה לגבות קבצים אישיים כמו תמונות, מסמכים אישיים ועוד.

לאלו מעוניין קים דוטקום להחזיר גישה, ואף מגדיל לעשות ובראיון לאתר TorrentFreak העוסק בסצנת שיתוף הקבצים וזכויות היוצרים שולח המייסד הססגוני עקיצה כלפי משרד-המשפטים וטוען כי בכירים ממשרד זה ואף בסנאט האמריקאי השתמשו בשירותים של האתר והוא מעוניין שהמשרד יתיר להם ולשאר משתמשי-האתר גישה אל הקבצים האישיים שלהם.

בינתיים שוחרר דוטקום בתנאים מגבילים והוא נמצא במעצר בית והוא אינו מורשה לגשת לאינטרנט. הרשויות בארצות-הברית דורשות את הסגרתו מבית-המשפט בניו-זילנד, במידה ותתקבל הבקשה צפוי קים להישפט על עבירות נוספות, בניהם הלבנת הון, שהעונש בגינם הוא מאסר בפועל לעשרות שנים. דיון בנושא בקשת ההסגרה צפוי להיערך בסביבות אוגוסט, עד אז לקים שלום.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.