הטלפון החדש אותו חשפה דוג'י (Doogee) מיועד במפורש לשוק הכניסה. בניגוד למגמה כיום של כל היצרניות, Doogee X50L הוא טלפון שמיועד לאלו שצריכים פשוט טלפון, ושיהיה גם זול בדרך. היא מכוונת אותו להרבה מאוד צרכנים בשוק האנדרואיד שלא ממש מעוניינים במסכי ענק ובעוצמה – ל-X50L יש מסך בגודל 5 אינץ', יש לו תצורה נמוכה והוא בכלל מריץ את Android Go שגוגל (Google) עשתה לא מעט רעש מסביבה עם ההכרזה אבל לא זכתה באמת לאימוץ בתעשייה.

החברה לא פרסמה את המחיר של X50L אבל הוא אמור לעלות לצרכן כמה עשרות דולרים בודדים, ולשם היא מכוונת את המכשיר – על הנייר מדובר בשוק עם ביקוש גדול יחסית במדינות מתפתחות, באסיה בעיקר.

מסך ה-5 אינץ' מגיע עם ציפוי זכוכית מלא נגד שריטות של דרגון טריייל (Dragontrail) אבל הרזולוציה שלו נמוכה מאוד, 960×480 פיקסלים בלבד. למרות זאת, כמו שניתן להבין, עדיין שומר המכשיר על יחס ההיבט המודרני של 18:9 וזה בא לביטוי בשוליים יחסית צרים, למרות הסנטר עם הכפתורים הפיזיים ולמרות שגם למעלה המסגרת רחבה – ולמרות שאין כאן חיישן טביעות אצבע, הוא גם עבה יחסית עם 8.6 מ"מ.

יש גם שתי מצלמות מאחור, אבל בהתאם לרמת התמחור של המכשיר, הן מציעות חיישני 5 ו-0.3 מגה-פיקסל בלבד, כשגם המצלמה הקדמית מצוידת בחיישן 5 מגה-פיקסל. כדי להריץ Android Go לא צריך גם עוצמה רבה, ו-X50L מגיע עם 1 גיגה-בייט זיכרון עבודה, 16 גיגה-זיכרון אחסון לצד מערכת על שבב MT6737V של מדיה-טק (MediaTek) שמשלבת בסך הכל ארבע ליבות Cortex-A53 במהירות מרבית של 1.25 גיגה-הרץ. המכשיר גם מגיע עם סוללה בנפח עבודה של 2,000 מילי-אמפר/שעה. בנוסף, מדובר במכשיר שתומך בדור רביעי וגם מציע תמיכה ב-WiFi 802.11n.

קרא עוד:  עסקים כרגיל: וואווי מדגימה ביצועי 5G למכשיר המתקפל שלה

מה אתם אומרים, יש עדיין מקום בשוק למכשירים כאלה?

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.