אפליקציות השבוע

כ-500 מיליארד שעות בשנה נמצאים נהגי העולם בכבישים. עם מספר כה גבוה אין זה פלא שישנן אפליקציות כה רבות שמלוות אותנו בתחזוקת הרכב ובעת הנהיגה. החל מ-Waze ועד BipIt, עם אפליקציה שתשמור שלא יעבדו עליכם במוסך, כזו שתזכיר לכם לא לשכוח את הילדים ואחת שתגיד לכם באיזה לחץ מנפחים את הצמיגים.

כשהמוסכניק נוסע איתכם

כמה פעמים הגעתם למוסך והרגשתם שעובדים עליכם? ככה זה כשלרובנו אין את הכלים לאבחן תקלות שונות ברכב. אפליקציית אנג'י מסתמכת על רכיב ייעודי המתחבר באלגנטיות למחשב הרכב. את הרכיב ניתן להזמין תמורת תשלום סמלי מאתר אנג'י ותפקידו לשדר לאפליקציה נתונים אודות מצבו המכני של הרכב.

האם לחץ השמן תקין? כיצד מתפקד המצבר ומהי צריכת הדלק הממוצעת ליום, לשבוע ולחודש? את כל הנתונים הללו מרכזת האפליקציה, לצד סריקה כללית של מצב הרכב. לאחר איסוף הנתונים ניתן יהיה לקבל הצעות מחיר ממוסכים הנמצאים באזור ולנווט אליהם. כמו כן, תוכלו לקבל המלצות למרכיבי הטיפול התקופתי הבא. כשאתם יודעים בדיוק מה מצב הרכב המוסכניק יתקשה לעבוד עליכם.

להורדה: אנדרואיד

לא שוכחים את הילדים באוטו

לצערנו, בתקופה האחרונה שמענו על מקרים רבים בהם נשכחו ילדים ברכב חונה וחלקם קיפחו את חייהם. מיטב המוחות ניסו למצוא פתרונות לתופעה המטרידה ואפליקציית Don't forget kids in the car היא אחת מאותם פתרונות.

האפליקציה מנצלת את העובדה שרבים משתמשים בדיבורית בלוטוס כשהם נוהגים. בעת שהנהג מחנה את הרכב, יוצא ומתרחק ממנו, מזהה האפליקציה שהדיבורית יצאה מטווח הקליטה והיא מתזכרת את המשתמש בקול ילדותי שלא לשכוח ילדים ברכב. כמו כן, ניתן להקליט תזכורת אישית בקולכם.

קרא עוד:  כמו ב-Waze: גוגל תאפשר לעסקים להציע פרסומות ב-Google Maps

להורדה: אנדרואיד

kidsInCar

 

אין סיבה להילחץ

אפליקציית "מה הלחץ" נועדה לעשות חיים קלים לאלו שלא יודעים באיזה לחץ אוויר הם אמורים לנפח את צמיגי הרכב שלהם. האפליקציה, הזמינה רק למכשירי אפל, פשוטה לשימוש ומעוצבת היטב. המשתמש נדרש לבחור את יצרן הרכב, את הדגם ואת מידת הצמיג. אלו שלא שולטים במידע הזה יוכלו להיעזר בלוגו שמופיע לצד שם היצרן, הן באפליקציה והן על הרכב. את מידת הצמיג ניתן לזהות לפי המספרים המופיעים על הצמיג ובכמה לחיצות פשוטות יקבל המשתמש את הלחץ הנכון לניפוח בגלגלים הקדמיים והאחוריים.

להורדה: iOS

מחזיקים את ההגה בשתי ידיים

על אפליקציית BipIt הישראלית דובר ונכתב הרבה ובצדק: זוהי אפליקציה שמגבירה באופן מובהק את הביטחון בכבישים. אם תרצו, מדובר בסירי הישראלית, כלי שהופך את המכשיר החכם שלכם למכשיר הנשלט באמצעות פקודות קוליות בעברית. רוצים לחייג לסבתא מלכה? כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ לחיצה פשוטה ומהירה על כפתור הדיבור ולהגיד "התקשר לסבתא מלכה". האפליקציה תבצע את אשר פקדתם עליה ותתן לכם אפילו אפשרות לאשר או לבטל את הבחירה במשך כמה שניות לפני שהשיחה מתבצעת.

באותו אופן ניתן גם להכתיב הודעות טקסט, לשמוע הודעות כתובות שהתקבלו בווטסאפ, לנווט באמצעות וויז, לקבוע תזכורות, לנגן שירים וסרטונים מיוטיוב ואף לצלם. לאחרונה נוספה גם האפשרות לתרגם משפטים שאמרתם לשפות זרות בלחיצת כפתור. אז כיצד אומרים בצרפתית "אני אוהב אותך?" פשוט לחצו לחיצה קצרה על הכפתור ואימרו "תרגם לצרפתית 'אני אוהב אותך'". התשובה תגיע מהר מאוד.

קרא עוד:  שאומי שחררה גרסה חדשה ל-Poco Launcher שזמינה לכולם

להורדה: אנדרואיד | iOS

גם ווייז מתרעננת

את תוכנת הניווט הפופולארית Waze לא צריך להציג, אך לא ניתן לכתוב כתבת אפליקציות לרכב מבלי להתייחס אליה כלל. לאחרונה עברה האפליקציה שדרוג עיצובי משמעותי והיא אינה מציגה עוד את העיצוב הישן והמוכר. בתחילה חשים בשינוי משתמשי אפל, אך בקרוב, כך מבטיחים מפתחי Waze, יוכלו לשמוח גם משתמשי אנדרואיד כשיאמצו את השינוי העיצובי המרענן.

להורדה: אנדרואיד | iOS

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו