במהלך סוף השבוע האחרון, נרצחו עשרות אמריקנים בשני מקרי ירי שהתרחשו באוהיו ובטקסס. בימים שלאחר מכן, נדרשו בכירי הממשל להסביר את אוזלת ידן של הרשויות במניעת מקרים אלו, ולא פעם נבחרו משחקי הוידאו כאשם המרכזי, אם לא העיקרי, באלימות ברחובות.

קווין מקרתי (Kevin McCarthy), מנהיג המיעוט הרפובליקני בבית הנבחרים האמריקני, טען במהלך ראיון טלוויזיוני כי משחקי מחשב ״מסירים את האנושיות״. הנשיא דונלד טראמפ, שהציג בפני הציבור האמריקני את עיקרי תכניתו למיגור התופעה, הכריז כי יש לעצור באופן מיידי את האדרת האלימות בחברה. ״זה כולל את משחקי המחשב המגעילים והדוחים שנמצאים כעת בכל מקום״, אמר טראמפ. ״זה קל מידי לצעירים הסובלים מבעיות להקיף את עצמם בתרבות החוגגת אלימות. אנחנו חייבים להפחית זאת בצורה משמעותית, וזה חייב להתחיל היום״.

למרות דברים אלו, ממשל טראמפ טרם הכריז על צעדים מעשיים כלשהם שבכוונתו לנקוט בעניין משחקי מחשב אלימים. בשנה שעברה, בעקבות מקרה ירי דומה בפלורידה, נתבקשו כמה מבכירי תעשיית הגיימינג להתכנס בבית הלבן לפגישה עם טראמפ שגם בסופה לא הוחלט על אף צעד מעשי.

יש לציין כי הקשר בין משחקי וידאו ובין אלימות בעולם האמיתי מעולם לא הוכח באופן חד-משמעי במחקרים אקדמיים. למעשה, יש אף מחקרים שמסקנתם היא כי משחקי מחשב עשויים להוות פורקן לאלימות, ובכך דווקא מסייעים לרגיעה ולהסרת האיום של אלימות פיזית ברחובות.