אמזון (Amazon) משתמשת ברחפנים כדי לבצע משלוחים? בדומינוס פיצה (Domino's) כבר עובדים על הצעד הבא. החברה חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם סטארשיפ טכנולוגיות (Starship Technologies) על מנת להתחיל לבצע בקיץ הקרוב משלוחי פיצה ברחבי העיר המבורג בגרמניה באמצעות רובוטים אישיים שמכונים Personal Delivery Devices.

רובוטים אלו הם למעשה רכבים קטנים עם 6 גלגלים אשר מסוגלים לנוע במהירות של 6.44 קמ"ש ולשאת משקל של עד 18 קילוגרם. מה שאומר שבהמבורג רדיוס החלוקה שלהם יוגבל לכ-1.6 קילומטרים בלבד. אם הפיילוט יוכתר כהצלחה, השירות יתרחב גם להולנד.

סטארשיפ נוסדה לפני כ-3 שנים על ידי מייסדי תוכנת סקייפ (Skype). היא חתמה על הסכמים דומים עם חברות משלוחים ברחבי ארצות הברית כדי לבצע משלוחים באמצעות הרכבים הקטנים שלה. מסעדות וחנויות רבות מחכות לראות כיצד אפשרות המשלוחים על ידי רובוטים מתקדמת לפני שהן מאמצות את הטכנולוגיה.

דומינוס, דרך אגב, כבר עמוק בעניינים: מעבר לרובוטים, החברה כבר משתמשת בדרכים יצירתיות אחרות כדי לתקשר עם לקוחותיה. כך למשל, ניתן לבצע הזמנת פיצה רק על ידי שליחת אמוג'י של פיצה לצ'אט בוט של דומינוס, ובניו זילנד כבר נעשה שימוש ברחפנים במשלוחים.