אחת הסיבות שאנחנו נהנים לצפות בסרט בקולנוע, מלבד גודל המסך, הוא הצליל האיכותי מאוד שבוקע מהרמקולים הרבים שבאולם. צליל שגורם לנו לחשוב כאילו אנחנו חלק מהסרט בזכות האזנה לצלילים הקטנים ביותר העוברים בין האוזניים מצד לצד.

חברת דולבי (Dolby), מי שאחראית בין היתר לטכנולוגיית הצליל Dolby Digital פיתחה לאחרונה את תקן Dolby Atmos (דולבי אטמוס) שלדבריה הוא הדור הבא בסאונד בקולנוע התומך בעד 64 ערוצי סאונד בו זמנית. הטכנולוגיה כבר מוטמעת במספר סרטים שונים (הראשון היה Brave) ובבתי קולנוע בארה”ב.

ואיך זה קשור למכשירים הניידים? ג’ואל סוסאל (Joel Susal), מנהל מוצר המובייל במעבדות החברה אומר ל-Cnet כי בקרוב נוכל לקבל חווית הקולנוע גם במכשיר הנייד – בטאבלט או בסמארטפון בזכות אלגוריתם שפיתחה דולבי עבור שבבי ה-ARM. הוא אומר כי בחיבור של זוג אוזניות סטנדרטיות למכשיר, הטכנולוגיה תוכל “לעבוד” על אוזני המשתמש ולחשוב כי הוא מאזין לצליל תלת מימדי כשלמעשה הצליל בוקע רק מזוג רמקולים. המשתמש ירגיש כי הצלילים מגיעים מכיוונים שונים כאילו הוא יושב בבית קולנוע.

הטכנולוגיה החדשה תתמוך במכשירי האנדרואיד בכלל ובאלו אשר יריצו את שבב ה-Snapdragon 805 בפרט, אשר יגיע בחציון השני של השנה, אולם דולבי עדיין לא הכריזה על שותפיה כך שעוד מוקדם לומר מהם המכשירים או היצרניות שיתמכו בכך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.