חברת אדובי, מפתחת נגן הפלאש הפופולרי הכריזה רשמית על השקת גרסה 10.2 שלראשונה כוללת תאוצת חומרה לקידוד וידאו. הגרסה החדשה שהוצגה לפני כחודשיים כבטא,  מבטיחה ניגון 1080p Full HD בסטרימינג מהרשת עם עומס נמוך ביותר על המעבד זאת על ידי השימוש ב-Stage Video המאפשר למפתחים להשתמש במאיצים הגרפיים הקיימים במחשבים לצורך האצת חומרה ומקודדי H.264. כך, אומרים ב-Adobe, ניגון וידאו HD 1080p במחשב נייד יוריד את צריכת משאבי המעבד עד כדי 0%, זאת בהשוואה לגרסה 10.1.

בנוסף, הגרסה החדשה תומכת בהצגת וידאו  על מסך מלא למי שיש ברשותו יותר ממסך אחד כך שחלון הוידאו לא יקטן אוטומטית ברגע שתעבדו על מסך אחר. עוד אומרים באדובי כי גרסה זו פועלת ומותאמת לדפדפן ה-IE 9 שעדיין לא הושק רשמית.

על מנת להשתמש ב-Stage Video, ידרשו המפתחים מעט שינויים בצד השרת על מנת לבצע את תאוצת החומרה, אך אתרי הוידאו הפופולריים כמו YouTube ו-Vimeo יעדכנו בהמשך את שרתיהם לתמיכה בגרסה החדשה. למעוניינים לשדרג, תוכלו להוריד את התוסף כאן.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.