בסוף השבוע האחרון צצו ברשת מספר תמונות ומפרטים של מה שנראה כמכשירים הבאים של וואווי (Huawei), יצרנית הטלפונים הסינית הצומחת, וייתכן שמדובר במכשירים שנראה בעתיד הלא-רחוק.

אחד מהם מכונה Mulan, והוא אמור להיות דק ביותר. על פי התמונות נראה כי החברה שמרה על עיצוב המזכיר את המכשיר הדק שלה Ascend P1 וניתן לראות מחבר microUSB הממוקם בצידו האחד של המכשיר. לצד מערכת על שבב חדשה מתומנת ליבות, Hisilicon Kirin 920, הפועמת במהירות של 1.3 ג'יגה-הרץ, ניתן למצוא מעבד גרפי Mali-T624 וזיכרון RAM בנפח של 3 ג'יגה-בייט.

במבחני ההשוואה של AnTuTu קטף המכשיר 37,999 נקודות, ציון הגבוה יותר ממכשירי הדגל של החברות המובילות.

עוד במפרט נוכל למצוא תצוגת 1080p, מצלמה אחורית ברזולוציית 13 מגה פיקסל ויכולת הקלטת וידאו ב-4K. באמצעות המצלמה הקדמית ניתן לבצע צילום 'סלפי' ברזולוציית 5 מגה פיקסלים ויכולות הקלטת וידאו ב-1080p. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 4.4.2 ובאשר לנפח האחסון – כנראה שהנפח המובנה יהיה 16 ג'יגה-בייטולא ידוע אם יהיה ניתן להרחיבו.

יחד עם שלל הפרטים המודלפים, גם זכינו לתמונה של מכשיר שגבו נושא את שם הסדרה Honor. אין עוד פרטים נוספים באשר ליכולותיו הטכניות, אך יתכן ומדובר במכשיר המיועד לשוק הבינוני שיצטרף לסדרת המכשירים המוכרת של החברה שמכונה Honor.

gsmarena_005

ובנוסף לשלל הדיווחים צריך לזכור כי אין עוד תגובה רשמית של החברה בכל הקשור למכשירים אלו. בחודש אפריל סיפר סמנכ"ל וואווי כי החברה עובדת על מכשיר "מדהים" ובעל "תכונות ייחודיות" ואולי כוונתו היתה למכשיר ה-Mulan. כך או כך, ההדלפות מדברות על ה-16 באוגוסט כתאריך אפשרי להשקה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.