נראה כי בוואן פלוס (OnePlus) מתקשים להיגמל מהרגלים ישנים כשגם ה-OnePlus 5, מכשיר הדגל החדש של החברה שנחשף אמש, 'נתפס', כך נטען, כשהוא מרמה במבדקי ביצועים. המכשיר מצויד במערכת על שבב Snapdragon 835 של קוואלקום (Qualcomm), בו 4 ליבות פועלות במהירות 2.45 ג'יגה-הרץ ו-4 ליבות משניות במהירות של 1.9 ג'יגה-הרץ. על מנת לגרום למכשיר להראות מרשים יותר נראה כי החברה החליטה, גם הפעם, להשתמש בתרגיל האצה.

באתר המפתחים XDA Developer מצאו, לטענתם, כי היחידה שהובאה להם לבדיקה מזהה מבחני ביצועים, ואז מערכת ההפעלה גורמת לליבות המשניות של המעבד לרוץ במהירות שעון מרבית – נתון שמוביל לקפיצה משמעותית בציון במבחני הביצועים. למעשה במבחני הביצועים נמצא כי מכשיר ה-OnePlus 5 מקבל ציונים גבוהים יותר מדגם ה-Galaxy S8 של סמסונג (Samsung) המבוסס על אותו מעבד. באתר אף מזהירים את הקוראים לא להסתמך על בחינות ביצועים שביצעו אתרים אחרים ואף מספקים רשימה מלאה של אפליקציות בדיקות ביצועים מושפעות ביניהן ניתן למצוא את: AnTuTu, Geekbench 4, Quadrant ועוד.

Benchmark Manipulation test: Comparison between OnePlus 5 Geekbench 4 scores with and without benchmark cheating

כזכור, רק בתחילת השנה היצרניות וואן פלוס ומייזו (Meizu) נתפסו כשהן מרמות במבחני הביצועים. לפי החשד, השניים ביצעו מניפולציות תוכנה ב-OnePlus 3T ו-Meizu Pro 6, שגרמו להקפצת תדר המעבד לזמן קצר כדי לקבל תוצאה גבוהה יותר.

OnePlus בתגובה "אנו חושפים את מלוא הפוטנציאל"

כאשר נחשפה הפרשה לפני כחצי שנה הודו ב-OnePlus כי הם מבצעים התאמות באפליקציות מסוימות "כדי לשפר את חוויית המשתמש", עם זאת הם הבטיחו להסיר זאת כבר בגרסת OxygenOS הבאה ל-OnePlus 3 ו-3T. אך נראה כי הפעם בחברה לא מוכנים להודות בהטעיה. "אפשרנו לאפליקציות בדיקות הביצועים לפעול במצב דומה למצב בו פועלות אפליקציות שנמצאות בשימוש יומיומי, לרבות יישומים תובעניים ומשחקים… לא המהרנו את המכשיר אלא הבאנו חשפנו את מלוא הפוטנציאל של ה-OnePlus 5", טענה החברה.