אנו מניחים כי רבים מכם משתמשים בטלפון החכם שלהם כאמצעי העיקרי לצילום תמונות. מתברר כי חברת הענק בתחום הצילום, ניקון (Nikon), הגיעה בדיוק לאותה להבנה: הצרכן הפשוט מעדיף לצלם עם הטלפון החכם שלו על פני שימוש במצלמה גדולה. נשיא החברה, מקוטו קימורה  טוען עם זאת כי הוא לא חושב שניתן יהיה להביס את החברה שלו כל כך בקלות. הוא הצהיר לאחרונה כי ניקון כבר הרכיבה צוות מיוחד שאמון למצוא פתרון לבעיה זו. מטרת הצוות היא החזרת המצלמות לקדמה ביצירת, להביא לפיתוח "מוצר שישנה את התפיסה של מצלמות", לדבריו. כמו כן, המשיך קימורה וטען כי למרות שהחברה מתמקדת ברעיונות הקשורים במצלמות, היא יכולה לשנות את הגישה שלה בהתמודדות עם בעיות בשוק זה.

כשנשאל האם המוצר החדש של ניקון יהיה בסופו של דבר טלפון חכם, הוא הכחיש את הדברים בתוקף. עם זאת אמר כי המכשיר החדש מבית החברה יכול להיות מוצר שאינו מצלמה. בהתחשב בנקודה זו, ובצניחה הניכרת במכירות המצלמות בחודשים האחרונים אל מול שנים עברו, אין ספק שזה לא יזיק לחברה לנסות מוצרים חדשים. רעיונות כמו מצלמת ה-Galaxy Camera NX, עליה כתבנו לפני מספר שבועות, אינם עדיין פופולריים מאד אבל הם מהווים בסיס להתחלה טובה למוצרים היברידיים, שישלבו בין חווית הצילום האיכותית במצלמה אל מול הנוחות שבטלפונים החכמים.

אין זה מאוחר מדי בשביל שוק המצלמות במחירים הנמוכים? האם אתם חושבים שהטלפונים החכמים פגעו בשוק הזה באופן שהוא לא יוכל להתאושש ממנו?