גוגל (Google), כך לפי הדיווחים, מחזקת מאוד את המאמצים שלה לתכנן ואף לייצר מערכות על שבב ומעבדים משלה. החברה בנתה קבוצה חדשה של מהנדסים שמטרתם לבנות מערכות לשימוש בטלפונים, כמובן, אבל גם עבור מרכזי נתונים. המרכז החדש, לפי הדיווח, ממוקם בבנגלורו שבהודו, מרכז ההייטק הגדול במדינה, והוא כבר מאכלס 16 מהנדסים של גוגל עצמה ועוד ארבעה מגויסים, כשההערכה היא שאם הכיוון של גוגל יצליח היא תגדיל את המרכז עוד יותר.

גוגל, כדי לקדם את העניינים שלה, גייסה את העובדים החדשים מהחברות שכבר יודעות לעשות מעבדים: אינטל (Intel), קוואלקום (Qualcomm) ו-NVIDIA.

למעשה גוגל, כמו יצרניות אחריות בשוק הטלפונים בעיקר, רוצה לעשות הכל בבית, ולתק כמה שיותר את הקשר עם ספקיות חיצוניות. זה נכון במיוחד אחרי שרכשה את חטיבת התכנון והעיצוב של הטלפונים מ-HTC. כזכור, סמסונג (Samsung), וואווי (Huawei) ואפל (Apple) מתכננות את המערכות על שבב שלהן לבד, וזה כולל שבבי עיבוד בינה מלאכותית, שבבי צילום וגם מודמים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.