יצרנית הרחפנים הסינית DJI הכריזה על עדכון תוכנה קריטי בעבור רחפני ה-Spark החדשים של החברה שהושק החודש בישראל. העדכון אמור לפתור תקלה שגרמה לחלק מהרחפנים לצנוח מטה ולהתרסק ללא כל אזהרה. לקוחות שלא יתקינו את העדכון עד ה-1 בספטמבר, יגלו כי הרחפן החדש שלהם פשוט לא ממריא. ב-DJI בחרו בצעד קיצוני זה על מנת לשמור על רמת בטיחות גבוהה בעת הפעלת הרחפן.

למרות הבהילות בהפצת העדכון, היצרנית טוענת כי מספר קטן בלבד של לקוחות הושפע מהתקלה. ב-DJI משוכנעים כי מדובר בבעיית תוכנה, הקשורה במערכת ניהול הסוללה ואספקת האנרגיה, ולא בתקלת חומרה שתדרוש החלפת הרחפנים שכבר נמכרו ללקוחות. "DJI החליטה על האפשרות של עדכון חובה בכדי לשמור על בטיחות התעופה ורמת האמינות, אותן אנו רואים כעדיפות עליונה" נכתב בבלוג הרשמי של החברה.

זו איננה הפעם הראשונה שלקוחות נתקלים בתקלות שונות עם דגם רחפן חדש. המקרה המפורסם ביותר הוא כנראה זה של חברת GoPro, שנאלצה בשנה שעברה לעצור את מכירות דגם ה-Karma שלה ואף לאסוף את הרחפנים שכבר נמכרו לצורך תיקונם. בעבור DJI, לעומת זאת, זו הפעם הראשונה שבה מתגלות בעיות מהותיות ברחפן חדש שהגיע למדפי החנויות, ובחברה הסינית מעוניינים להבטיח חוויה חלקה ככל האפשר שלא תעורר דאגה בנוגע לדגם החדש והמרשים.