יצרנית הרחפנים DJI השיקה את Osmo Pocket, הדור השלישי למצלמות הווידאו המבוססות על גימבל, מנוע הייצוב של מצלמות הרחפנים שלה לביטול רעידות ותזוזות וצילום וידאו חלק.

בניגוד לארבעת המכשירים הקודמים בסדרה – Osmo ו-+Osmo בעלי המצלמות העצמאיות ו-Osmo Mobile ו-Osmo Mobie 2 המסתמכים על מצלמת הטלפון של המשתמש – Osmo Pocket מגיעה עם מסך מגע עצמאי בגודל אינץ' בודד, כך שניתן להשתמש בה בלי לחברה לטלפון. היא גם ניידת בהרבה מהדורות הקודמים – אורכה 12.2 ס"מ ומשקלה 116 גרם בלבד.

עם זאת, מי שרוצה יכול להשתמש גם בחיבור לטלפון – באופן פיזי באמצעות מתאמי USB-C ו-Lightning שמגיעים בקופסא של המצלמה, או באופן אלחוטי בקישוריות WiFi – כדי להשתמש במסך הגדול יותר לבקרה ושליטה על הצילום.

המצלמה הזעירה, המיוצבת על שלושה צירים, כוללת חיישן בגודל 1/2.3 אינץ' עם פיקסלים בגודל 1.55 מיקרון, שמציע זווית צילום של 80 מעלות ומפתח צמצם f/2.0. ניתן לצלם תמונות סטילס באבחנה של עד 12 מגה-פיקסל וסרטונים באבחנת 4K במהירות 60 פריימים/לשנייה – נתון גבוה יותר ממה שמוצע כיום ברוב הטלפונים הקיימים. סוללה בקיבולת 875 מילי-אמפר/שעה מספקת עד 140 דקות שימוש.

מגוון מצבי הצילום של Osmo Pocket

המכשיר מציע מספר מצבי צילום, בהם מצב סלפי העוקב אוטומטית אחר הפנים של המשתמש, מצב מעקב ידני בו ניתן לבחור עצם על המסך אחריו המצלמה תעקוב, מצב פנורמה המצלם טבלה של 9 תמונות (3×3) ומחבר אותן לתמונה היקפית, מצב שבו הייצוב סלחני יותר לתזוזות וכיוונים כדי לשחזר את נקודת המבט של הצלם גם אם הוא נמצא בזווית לא טבעית – לדוגמה, נסיעה ברכבת הרים, שבה גימבלים אחרים היו מוציאים תוצאה שמיושרת לפי כיוון הקרקע ואינה אמינה, מצב Timelapse לצילום 'הילוך מהיר' ומצב לילה עם חשיפה ארוכה יותר.

קרא עוד:  הרמקול החכם של סמסונג בדרך, אבל הוא לא יתחרה ב-Echo או Nest

גוף המכשיר מצופה באבן חול מחוספסת כדי למנוע החלקה מהיד, ומלבד המתאם לחיבור לטלפון הוא תומך באביזרים שונים כמו מוט הארכה, מתאם לחיבור מיקרופון חיצוני, מתאם לחיבור לאביזרי מצלמות אקסטרים ונרתיק עמיד לצילום בצלילה. הצילומים נשמרים בכרטיס זיכרון סטנדרטי מסוג microSD, עם תמיכה בכרטיסים עד נפח של 256 גיגה-בייט. ניתן לערוך אותם באמצעות אפליקציית Mimo של DJI, המציעה אפשרויות כמו מסננים ומוזיקת רקע ממאגר חינמי.

Osmo Pocket נמכר כבר באתר DJI במחיר של 349 דולר (כ-1,300 שקל), וחברת בנדא, יבואנית DJI בישראל, הודיעה כי תתחיל למכור אותו בשבועיים הקרובים במחיר מומלץ של 1,650 שקל.