חברת DJI חשפה את הדור הבא של הרחפן שלה – Mavic 2. הרחפן מגיע בשתי תצורות, כשהשוני המרכזי בא לידי ביטוי במערך הצילום; ה-Mavic 2 Pro הוא הרחפן הראשון שמגיע עם מצלמה מבית יצרנית המצלמות האיקונית Hasselblad, בעוד שגרסת ה-Mavic Zoom, מגיעה עם מצלמה עם זום אופטי.

גרסת הפרו של הרחפן מצוידת במצלמת Hasselblad L1D-20c, צמצם דינמי הנע מ-f/2.8 ל-f/11, וחיישן CMOS יעיל פי 4 מזה שקיים בדגם הקודם, שמבטיח להציג ביצועים מרשימים יותר גם בצילום בתנאי תאורה לא אידיאלים (ה-ISO המקסימלי קפץ מ-3,200 ל-12,800). כמו כן המצלמה תומכת בצילום וידאו באיכות 4K HDR ותמונות סטילס באיכות של 20 מגה פיקסל. מאפיין נחמד של הרחפן הוא שבכל רגע נתון ניתן לחבר אותו לטלוויזיית 4K ולצפות בתוכן המצולם בצבעים המדויקים, ללא צורך לבצע התאמות מיוחדות.

ה-Mavic Zoom הוא כלי צילום ראוי לא פחות; הוא מגיע עם חיישן 1/2.3 אינץ׳ 12 מגה פיקסל המציע זום אופטי של 2x וזום דיגיטלי של 4x וצילום וידאו באיכות Full HD. הוא כולל פוקוס היברידי אוטומטי המהיר ב-40%, כך שבעת הפעלת מצב המעקב אחר אובייקט מסוים (ActiveTrack 2.0) – הצילום תמיד יהיה חד וברור, גם בזמן תקריב. כמו כן הוא כולל תכונה חדשה הנקראת ״סופר רזולוציה״ המשתמשת בזום האופטי על מנת ללכוד ולתפור יחד 9 תמונות עבור תמונה סופר מפורטת באיכות של 48 מגה פיקסל.

שני הרחפנים מגיעים עם נפח אחסון פנימי של 8 גיגה-בייט שכמובן ניתן להרחבה בעזרת כרטיס MicroSD, וזמן התעופה שלהם עומד על 31 דקות, זמן התעופה הארוך ביותר שהושג עד כה. כמו כן היצרנית מציינת כי הרחפנים החדשים הם גם השקטים ביותר מתוצרתה, הם מצוידים ב-10 חיישנים שימנעו מהם להיתקע במכשולים, כולל המראה מעלה וטיסה לאחור, וכמו קודמיהם, הם כוללים גימבל 3 צירים לצילום יציב וחלק כמעט בכל מזג אוויר.

Mavic Zoom ו-Mavic 2 Pro מתבססים על אותו המרכב וגם נראים דומה, כאשר ההבדל היחידי הוא במערך הצילום שבא לידי ביטוי גם בתג המחיר. ה-Mavic 2 Pro מוצע למכירה תמורת 1,450 דולרים, בעוד שמחירו של דגם ה-Zoom עומד על 1,249 דולרים. שני הדגמים זמינים לרכישה כבר עכשיו דרך אתר החברה.

לארץ הם יגיע על ידי חברת בנדא בעוד כחודש, כאשר מחירם יעמוד על 6,099 ש”ח לדגם ה-Zoom ו-6,999 ש”ח לדגם ה-Pro, כולל מע”מ ואחריות מלאה, זאת בכפוף לאישור משרד התקשורת.

פורסם לראשונה באתר GeekTime