דיסני (Disney) הכריזה כי שירות הוידאו החדש שלה, שיתחרה בנטפליקס (Netflix) ובהולו (Hulu), יקרא ״דיסני פלוס״ (+Disney) ויושק בארה״ב לקראת סוף השנה הבאה. לצד פרטים אלו, הכריזה דיסני על שורה ארוכה של סדרות שיופקו עבור השירות, בהן שתי סדרות המבוססות על מותג מלחמת הכוכבים, סדרה בכיכובו של האל ״לוקי״ מסרטי ״ת׳ור״, סדרת אנימציה שתמשיך את עלילת סרט הקולנוע ״מפלצות בע״מ״ וגם סדרה המבוססת על מותג ״היי סקול מיוזיקל״.

במקביל להחלטה להשיק שירות וידאו משלה, החלה דיסני בתהליך הסרת תכניה מאותם שירותים בהם היא עומדת להתחרות – עד שתגיע למצב שבו דיסני פלוס יהיה המקום היחיד שבו יוכלו הצופים ליהנות מתכני ״מארוול״ ו-״מלחמת הכוכבים״. החלטה זו צפויה להשפיע על מגוון התכנים הזמינים בנטפליקס גם בישראל, למרות שעדיין מוקדם לדבר על השקה מקומית לשירות של דיסני וסביר להניח כי יעבור עוד זמן מה בטרם יהיה דיסני פלוס זמין מחוץ לארה״ב.

עם זאת, דיסני כנראה לא תראה בשירותי וידאו ישראליים, כדוגמת סלקום TV או פרטנר TV כשירותים מתחרים (לפחות עד השקה ישראלית של דיסני פלוס), ועל כן סביר כי תכני דיסני יוצעו ללקוחות ישראלים דרכם.

נטפליקס מצידה ממשיכה בהשקעות על תכני מקור, זאת על מנת שלא להיות תלויה בתכנים חיצוניים, שכן לאחרונה נודע כי AT&T שבבעלותה Warner ו-Viacom תשיק בקרוב שירות הזרמה מתחרה ובנוסף גם רשת הקמעונאות WalMart רכשה את Vudu שמספק פתרון להשכרת סרטים ברשת. אם זה לא מספיק, אפל (Apple) בעצמה החלה בהפקות מקור ויש דיווחים על כך שהיא מתכננת להרחיב את ההיצע.