אפשר לאהוב אותם ואפשר גם לשנוא אותם, אך אי אפשר להתכחש לעובדה שמוט הסלפי הפך לאביזר נלווה נפוץ, ואפילו מאוד, לטלפו החכם שלנו – לא פחות מכיסוי או מגן. במקום אחד כנראה מאוד לא אוהבים אותם: ממלכת דיסני בארצות הברית הודיעה כי תאסור על הכנסת מוט הסלפי לשטחי פארק השעשועים שלה.

חשבתם אולי לנסות את מזלכם במקום זאת בדיסני בצרפת? אז גם שם לא יקבלו את המוט ברצון. המדיניות החדשה תיכנס לתוקפה גם בצרפת ובסין, בהן קיים פארק אותו היא מפעילה. במקום זאת תצטרכו לבקש מעובר אורח שיצלם אתכם, או להשתמש בשיטה הישנה של החזקת הטלפון ביד מול הפרצוף. התקנה החדשה תיכנס לתוקף החל ב-30 לחודש הנוכחי, ולאחר מכן תאסר הכנסת המוט, כולל לפארקי המים.

הסיבה לאיסור הכנסת מוט הסלפי לפארק, כך טוענת הנהלת דיסני, היא שעל-פי ניסיונם המוט עצמו מהווה סכנה בטיחותית ויכול לגרום לפציעות חמורות הן לצוות המפעיל את הפארק והן לקהל המשתמשים במתקנים. "לצערנו, נתקלנו לאחרונה בלא מעט מקרים מקרים של פציעות שהם תוצאה ישירה של שימוש במוט הסלפי", כך טענה הנהלת דיסני. מבקרי הפארק שייתפסו שברשותם מוט סלפי יתבקשו לעזוב את המקום במידיית או לחילופין להפקידו בקופות בכניסה למתחם.

הנהלת דיסני היא אינה הראשונה שאוסרת על הכנסת המוט המדובר לתחומה. הראשונה לעשות זאת הייתה קוריאה הדרומית, שיצאה בהצהרה לפיה תחל לקנוס אנשים שישתמשו במוט בערי המדינה. הדבר נהוג גם בבריטניה, שלאחרונה הודיעה כי תאסור על הכנסת המוט למגרשי כדורגל ולמוזיאונים בתחומי שיפוטה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.