אפליקציות השבוע

איך אתם משוחחים עם חברים? וודאי בכל אפליקציה בנפרד נכון? אז השבוע יש לנו פתרון בשבילכם, וגם: להנפיש תמונות בקלי קלות, לשתף קבצים דרך ביטורנט בין חברים, להילחם בבריונות ברשת ופתרון פשוט לזום באינסטרגם. אלה אפליקציות השבוע.

כל ההודעות במקום אחד

כולנו משתמשים בכמה אפליקציות של מסרים מידיים המותקנות במכשיר. ווטסאפ, פייסבוק מסנג'ר, מסרוני SMS רגילים והמהדרין מחזיקים גם בטלגרם. אז כיצד אפשר לעשות קצת סדר במבול ההודעות שנשלחות מכל פינה? דיזה (Disa) היא הפתרון. האפליקציה, שנמצאת עוד בשלבי בטא, מרכזת את כלל ההודעות שמתקבלות במכשיר למקום אחד. בעזרתה לא תצטרכו לפתוח כל אפליקציה בנפרד ותוכלו לנהל את כל השיחות הכתובות ממקום אחד.

לא רק שיחות תנהלו בעזרת האפליקציה. את היתרון שבה תגלו כשתרצו לשלוח סרטונים ותמונות שהתקבלו בפלטפורמה אחת ושתרצו להעביר אותם לפלטפורמה אחרת. כך שאם תקבלו סרטון מגניב בווטסאפ מחבר אחד, תוכלו להעביר אותו לחבר אחר באמצעות הפייסבוק, או להיפך, וכל זאת בפשטות מעוררת הערצה.

ההתקנה מעט מסורבלת: לאחר ההורדה מחנות האפליקציות תצטרכו להוריד מתוך האפליקציה עוד כמה תוספים ולהגדירם לקראת השימוש הראשוני.

להורדה: אנדרואיד

סטילס – אווט, GIF – אין

מה גורם לנו לרצות לשתף כל צעד בחיינו? קצרה היריעה מלהרחיב. אך אם פעם היינו מסתפקים בלספר סיפור באמצעות הפייסבוק, ובשלב יותר מאוחר גם צילמנו מה אנחנו אוכלים ושיתפנו באינסטגרם – היום אפשר ליצור אנימציה קצרה ובאמצעותה להראות לכולם עד כמה החיים שלנו יפים.

אפליקציית Phhhoto מצלמת 4 תמונות סטילס ויוצרת באמצעותן אנימציית GIF מדליקה. כך תהפכו את השיתופים מחיי היום יום לחיים יותר ומיוחדים יותר. ניתן לשתף את האנימציות שיצרתם בפייסבוק, אינסטגרם, טוויטר וטאמבלר.

קרא עוד:  אפליקציות אנדרואיד רבות עדיין עוקבות אחריכם בלי שידעתם

להורדה: iOS | אנדרואיד בקרוב

http://www.youtube.com/watch?v=RLe3J0qfha0&feature=youtu.be

משתפים קבצים גדולים בלי עננים

אם השם ביטורנט מוכר לכם , זה לא במקרה, שכן מדובר בפרוטוקול פופולארי לשיתוף קבצים גדולים על גבי האינטרנט. לאחרונה השיקה החברה אפליקציית שיתוף קבצים בשם Shoot שמאפשרת לשתף קבצים בין מכשיר אחד לאחר, גם אם מדובר במכשירים המריצים מערכות הפעלה שונות.

אז אם אתם רוצים להעביר לחבר שנמצא לידכם סרט, משחק, אוסף תמונות או כל קובץ אחר, ניתן לעשות זאת בצורה פשוטה: מוודאים שגם במכשיר המקבל מותקנת האפליקציה, בוחרים את הקבצים שרוצים לשתף (ניתן לבחור גם קבצים גדולים), מיד לאחר בחירת הקבצים יופיע קוד QR אותו יצטרך לסרוק המכשיר של החבר – וההעברה מתחילה.

היתרון בכך שמדובר בהעברה ישירה על גבי האינטרנט, מבלי להעלות את הקובץ לענן, וכמובן מומלץ לעשות זאת בגלישת Wi-Fi בכדי שלא לסיים את חבילת הגלישה שלכם. רק שבגרסה החינמית תצטרכו להסתפק בשלוש העברות קבצים, אחר כך תצטרכו לשלם כסף בכדי לפתוח את הגרסה הבלתי מוגבלת.

להורדה: iOS | אנדרואיד

http://www.youtube.com/watch?v=GOaOycHcNO0&feature=youtu.be

 

נלחמים בבריונות הרשת

על תוצאות האלימות ברשת אין צורך להרחיב. תופעות כמו הסתה, שיימינג, הטרדות כאלה ואחרות, מציפות את הרשת ועלולות לפגוע גם בילדים ובמבוגרים. בכדי להילחם בתופעות הללו הוקמה עמותה התנדבותית בשם "הכפתור האדום": באמצעות דיווחי ההמון עם פועלים להסרת תכנים פוגעניים ברשת, זאת לצד פעילויות חינוכיות בבתי ספר, תנועות נוער ועוד.

קרא עוד:  אפליקציית Waze תחשב את עלות הנסיעה בכבישי אגרה גם בישראל

וכיצד הופכים את פעולות הדיווח לקלה ויעילה? באמצעות אפליקציית "הכפתור האדום" שמאפשרת לדווח על כל תוכן פוגעני שתתקלו בו, בין אם כתוצאה מגלישה בדפדפני המכשיר ואם כתוצאה משימוש ברשתות חברתיות או אפליקציות שונות. אופן השימוש בכפתור הדיווח משתנה מעט בין אפליקציה לאפליקציה, שכן לכל אחת מגבלה תפעולית אחרת. עם זאת הרעיון המרכזי דומה: נתקלתם בתוכן פוגעני? לחצו על אופציית השיתוף של אותו התוכן, אך במקום לבחור את הפייסבוק או את הווטסאפ כיעד השיתוף יש לבחור באפליקציית "הכפתור האדום". המתנדבים המפעילים את האפליקציה יבחנו את התוכן ויפעלו להסיר אותו מהרשת אם יהיה צורך בכך.

כמו כן עוסקת העמותה בפעילות מבורכת גם באתר האינטרנט וגם באמצעות תוספים לדפדני כרום ופיירפוקס.

להורדה: אנדרואיד | iOS בקרוב

זום להמונים

ולסיום, רק רצינו לעדכן שנמצא פתרון לאחת הבעיות המרכזיות בחיינו. לא, אנחנו לא מדווחים על תרופה מצילת חיים וגם לא על שלום עולמי, אלא על אפליקציה שבאמצעותה ניתן לעשות זום לתמונות באינסטגרם.

אז אם הפיצ'ר הזה חשוב לכם – תוכלו להוריד את אפליקציית Zoom For Instagram הישראלית. בכל פעם שתרצו לעשות זום לתמונה באינסטגרם תוכלו ללחוץ על התפריט (שלושת הנקודות שמתחת לתמונה בצד ימין). אחר כך יש לבחור ב-Copy Share URL (אם הרשאות המשתמש ציבוריות) והתמונה תיפתח ישירות באפליקציה. כל שנותר לעשות זה "לצבוט" את התמונה, להתקרב ולהתרחק כאוות נפשכם.

להורדה: אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו