חברת אבטחת המידע היפנית Trend Micro מדווחת על נוזקה (Malware) חדשה בשם Digimine, המפיצה את עצמה דרך שירות המסנג'ר של פייסבוק (Facebook Messenger). מקורה ככל הנראה בדרום קוריאה, אם כי במהלך הימים האחרונים פגעה במשתמשים במדינות נוספות כדוגמת וייטנאם, אזרבייג׳אן, אוקראינה ותאילנד, והיא צפויה להגיע לאזורים נוספים בהמשך.

Digimine מתחזה לקובץ וידאו הנשלח מחבר, ומיד לאחר הפעלתו מתקינה את עצמה באופן חשאי כתוסף לדפדפן הפופולרי כרום (Chrome). מרגע זה ועד הסרתה, משתמשת הנוזקה בחומרת המחשב על מנת לכרות מטבעות ווירטואליים מסוג Monero, תהליך הגורם מן הסתם לפגיעה משמעותית בביצועי המערכת. בנוסף, שולח עצמו Digimine לחברים נוספים דרך המסנג׳ר, וכך הנוזקה מגדילה עוד יותר את תפוצתה.

נכון לעכשיו, מסוגלת Digimine להתקין את עצמה רק במחשבים נייחים או ניידים, ולא על פלטפורמות נוספות בהן תומך שירות המסנג׳ר כגון טלפונים חכמים או טאבלטים. עם זאת, מאחר והנוזקה מעדכנת את עצמה עם התקנתה ונשלטת על ידי שרת מרוחק, מפתחיה יוכלו להכניס בה שינויים ולהרחיב את יכולותיה בהמשך.

בכדי להתגונן בפני Digimine ונוזקות דומות, רצוי להקפיד על הפעלת תוכנת אנטי-וירוס מעודכנת, וחשוב מכך – לעולם לא לפתוח קבצים חשודים הנשלחים באופן בלתי צפוי, גם אם הם מגיעים מאנשי קשר מוכרים.