לפני כיומיים התפרסם על מעורבותה לכאורה של סמסונג בקמפיין מחאתי מול חנות אפל שבעיר סידני שבאוסטרליה, אך לאחר כמה שעות מפרסום הכתבה הודיעה סמסונג כי היא מכחישה כל קשר לאירוע. כעת אכן מתברר כי לסמסונג אין שום מעורבות בקמפיין המחאתי נגד אפל ומי שדווקא כן אחראית (ככל הנראה) למחאה הזו והחליטה ללעוג ולצאת נגד אפל היא לא אחרת מאשר חברת RIM הקנדית, יצרנית הבלקברי.

בקמפיין המדובר (שכבר בתחילה הוערך שמדובר בתרגיל יחצני של אחת ממתחרותיה של אפל) הואשמה סמסונג בגלל שתי סיבות אפשריות. הראשונה היא מפני שבתקופה האחרונה היא מיקדה את הקמפיינים שלה נגד אפל ואף לגלגה עליה בכמה פרסומות בארה"ב כשהאחרונה שבהם היא כשהציגה החברה בטיזר את מעריצי אפל בתור עדר כבשים. הסיבה השנייה האפשרית שבגללה רבים חשבו שסמסונג עומדת מאחורי המהלך היא בגלל אתר שנקרא "Wake up Australia" המציג שעון שסופר לאחור לעבר תאריך שמאד קרוב לזמן תאריך השקת הגלקסי הבא (התאריך המדובר הוא השלישי במאי) שהקימה חברת שיווק מקומית  שאת שירותיה כאמור שכרה RIM ולא סמסונג.

הרמזים שהביאו לקשירתה של יצרנית הבלקברי לקמפיין המחאתי הזה נגד אפל הובאו ע"י האתר MacTalk ואחרים שבדקו כמה דברים מתחת לפני השטח וגילו כי בקוד המקור של האתר "Wake up Australia" מופיעה שורה שקשורה לשירות הפרסום של גוגל, ה- Doubleclick. ובדיקה נוספת בשירות זה מעלה קשר ישיר עם אתר RIM. כמו כן, מהווידאו שפורסם בכתבה הקודמת ניתן לראות שההפגנה תועדה ע"י בלוגר מקומי שמכונה "Blunty" שכביכול שהה במקום האירוע בזמן שהתרחשה ההפגנה. אך כעת נראה שהפרטים האלה לא מדויקים ושאותו בלוגר עבד בעבר עם RIM ואף שיבח והילל את טאבלט ה-Playbook של החברה זמן קצר לפני שהגיע לאוסטרליה, ההערכות הם שגם הפעם שיתף פעולה עם יצרנית הבלקברי.

עכשיו אחרי שאנחנו כמעט יודעים בוודאות שמי שעומדת מאחורי הקמפיין היא RIM, אנו עוד יותר מסוקרנים לדעת לאיזה תאריך מסתורי סופר השעון שבאתר "Wake up Australia" ומה יוצג באותו תאריך. בין ה-1 ל-3 במאי RIM תקיים אירוע מפתחים שנתי שנקראת "BlackBerry World" (עולם הבלקברי) אך בינתיים ולפי הדיווחים האחרונים לא נראה שיוצגו שם מכשירים חדשים, אך מי יודע? אולי RIM תפתיע את כולנו וסוף סוף תשיק את מכשיר הבלקברי 10 הצפוי להיות מכשיר הדגל הבא ולהוציא את החברה מהמשבר שבו היא נמצאת עכשיו. בינתיים נותר לנו רק להמתין בסבלנות ולראות לאן העניינים יתפתחו.