מערכת ההפעלה Windows Phone של מיקרוסופט (Microsoft), שנחתה לאחרונה גם בישראל, היא הניסיון האחרון של החברה לחזור לשוק הסלולר לאחר שאיבדה את משתמשי Windows Mobile בעקבות מהפכת ה-iPhone והאנדרואיד (Android). בשנתיים האחרונות עשתה מיקרוסופט מאמצים אדירים לשווק את מכשירי Windows Phone לקהל, והשנה מעריכים גורמים שונים שההשקעה בפרסום מערכת ההפעלה עומדת על למעלה ממיליארד דולרים.

אתמול פרסמו שני אתרים טכנולוגיים הערכות לפיהן המאמץ מתחיל סוף-סוף להשתלם: WMPowerUser ו-TheNextWeb הציצו בנתוני השימוש ביישום פייסבוק (Facebook) המובנה בטלפונים המבוססים על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט וגילו כי מאז תחילת הרבעון נוספו לפייסבוק כ-627,000 משתמשים פעילים בחודש – פי 4 ויותר מאשר בחודשים אלו בשנה שעברה. לפי ההפרש שנמדד ברבעון האחרון של 2011, בין מספר המשתמשים הפעילים החדשים ממכשירי WP לבין מספר המכשירים שנמכרו בפועל באותה תקופה, חישב TNW ומצא כי בחודשיים האחרונים נמכרו כ-4,236,000 מכשירים. WMPU הלך אף רחוק יותר והעריך שהמספר עומד על 7 מיליון, מה שאומר שעד סוף דצמבר עשויות מכירות הטלפונים החכמים המבוססים על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט להגיע אף ל-10 מיליון ברבעון.

הנתונים של שני האתרים מחזקים את מה שאמר סטיב באלמר למשקיעי החברה לפני כשבוע וחצי. בפגישה ווירטואלית אמר באלמר כי קצב המכירות של מכשירי Windows Phone עומד השנה על פי 4 מאשר בשנה שעברה.