אחרי WWDC 2012, כולנו מחכים, דרוכים ליד תיבת הדואר (במייל, כמובן), להזמנה של אפל לאירוע הבא בו צפוי להיחשף ה-iPhone הבא, סדרת ה-iPod-ים הבאה, ואולי מיני iPad. אמנם עבורנו הגדלת המסך או שינוי גודלו נראים דבר רלוונטי שלא אמור לפגוע בחווית השימוש, אך עבור מפתחים צעד שכזה עלול להתגלות כפתח לעוד עבודה רבה, שכן התאמת האפליקציות לגודל מסך חדש או רזולוציה מחודשת דורשים מאמץ רב.

על פי סקר שנערך על ידי גנה מונסטר, אנליסט בחברת פיפר ג'פריי (Piper Jeffray), המפתחים לא ממש מתרגשים לקראת שינוי גודל המסך במכשירי אפל. במהלך WWDC 2012 ולאחריו, גנה שוחח עם 100 מפתחים ודיבר איתם בקשר לדור ההמשך של מכשירי אפל. בממוצע, הם דירגו את הבעיה של גודל המסך בציון של 3.4 בסולם של 1-10.

iPad Mini – לא מהווה בעיה
אם להאמין לשמועות, אפל מתכננת להציג iPad קטן יותר עם מסך בגודל של 7.85 אינץ' ברזולוציה של 1024X768, אותה הרזולוציה של ה-iPad הראשון ושל ה-iPad 2 לפני שאפל החליפה אותה לתצוגת Retina ב-iPad החדש. גם מזה, על פי הסקר, המפתחים לא כל כך נרתעים.

אם אפל תציג מכשירים בעלי גדלי מסך שונים, כולם, כך נראה, יהיו מרוצים. אז למה הם חיכו מאז 2007? (מקור)

 

3 תגובות

  1. המפתחים עצלנים.. ולא אני לא מנסה להעליב או לפגוע ישירות, אבל זה בדיוק מה שקרה עם אנדרויד, או שהם לא פיתחו כי הרזולוציות שונות וזה או שהם פיתחו רק לכמה פלאפונים.. קודם כל אפשר לעשות מתיחה, באמת שזה לא בעיה, ודבר שני למשל jetpack משחק פצצה שאפפעם לא הגיע לאנדרויד (ולפייסבוק כן!…)

    • פיתוח לאנדרואיד הוא קשה כל יצרנית מוציאה מספר מאוד גדול של מכשירים עם חומרה שונה (כמו סמסונג עם הace gio ועוד שטויות) וצריך להתאים לכל מכשיר באופן כמעט פרטני
      jetpack כנראה לא הגיע בגלל כמות הפירטיות במערכת לעומת אייפון

Comments are closed.