עוד לפני שההכרזה על המכשירים החדשים מבית אפל(Apple) הפכה לרשמית, נראה כי מספר חברות פיתוח כבר התחילו לעמול על משחקים חדשים שינצלו את החומרה החדשה.

iOS 8, מערכת ההפעלה החדשה, תומכת בספריית פיתוח חדשה בשם Metal API שעל-פי הצהרות החברה תספק ביצועים משופרים בהשוואה לספריית ה-Open GL. החיסרון הוא ש-Open GL נמצאת בשימוש נרחב כיום ומתאימה למגוון רחב של מכשירים בעוד ספריית ה-Metal API ייעודית אך ורק למכשירים המריצים את מערכת ההפעלה iOS 8. למרות זאת מספר גדול של יצרניות משחקים כבר הודיעו כי יתמכו בספריית היישומים החדשה של אפל, וביניהן ניתן למצוא שמות גדולים כמו: EA, Epic, Ubisoft, Square Enix, CD Project, Gameloft ועוד.

בראיון ל-Cnet פרנק גיבו ראש תחום חטיבת המשחקים הניידים ב-EA ציין כי ה-API החדש, מעבד ה-A8 ותוספת השטח במכשירי ה-iPhone החדשים תאפשר לחברה ליצור משחקים עם חוויית משחק וגרפיקה הקרובה לאלה של קונסולות ייעודיות, וכי המשתמשים לא ייאלצו רק להסתפק במשחקים בסגנון Flappy Bird. כמו-כן סיפר גיבו כי יש שני צוותים בחברה שכבר עובדים על פיתוח משחקים לשעוני-יד חכמים, או יישומים לשעונים החכמים שיציעו חוויה משלימה – כך לדוגמה ניתן באמצעות שימוש בשעון ובאפשרויות הניטור השונות לפתוח יכולות חדשות במשחק הראשי.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.