פרויקט סקורפיו (Project Scorpio) של מיקרוסופט (Microsoft) עליו היא הכריזה לפני כשנה, מצטיירת כקונסולה חזקה מאוד. מגזין Digital Foundry הידוע בקשרים החזקים שיש לו למקורות שונים בתעשיית הגיימינג, חשף כי קיבל מסמך האומר כי המעבד הגרפי של הקונסולה יהיה חזק פי 4.5 מהמעבד הקיים ב-Xbox One.

לפי המסמך, המעבד הגרפי מסוגל להגיע ל-6 טרה פלופס (Teraflops), זאת לעומת 1.31 טרה פלופס של Xbox One או 1.84 טרה פלופס ב-PlayStation 4. הדבר בעיקר אומר כי הקונסולה תהיה מסוגלת להפעיל משחקים ברזולוציית 4K בצורה טבעית ללא כל בעיה.

מלבד המעבד, בפרויקט סקורפיו מיקרוסופט הסירה את הזיכרון המהיר של ESRAM בנפח 32 מגה-בייט, אשר נועד כדי להתמודד עם הגבלות מהירות של הקונסולה ולעזור לה לעבד מידע בצורה חלקה יותר. הסיבה היא כפי הנראה בשל כך שהקונסולה החדשה תגיע עם יותר זיכרון RAM, וע"פ המסמך שהודלף, המעבד של ה-Scorpio יהיה כה חזק, שלא יהיה צורך בזיכרון המהיר.

מיקרוסופט עדיין לא חשפה פרטים רבים לגבי הקונסולה, זאת בזמן שהחברות המתחרות כבר מציעות במקביל פתרון של הזרמת משחקים מהרשת כמו PlayStation Now של סוני (Sony) או GeForce Now של אנווידיה (Nvidia), מה שמייתר את הצורך בקונסולה חזקה.

וידאו: פרטים חדשים על Project Scorpio