לאחר ש-Dell השיקה את ה-Latitude ST  המריץ את Windows 7 שזכה להצלחה רבה ולאחר שבשבוע שעבר, במהלך כנס שבו החברה דיווחה על ההכנסות הרבעוניות שלה, הבטיח מנכ"ל ומייסד החברה מייקל דל כי הם עובדים על "מערך שלם" של מכשירים חדשים שיושקו מאוחר יותר השנה, וביניהם גם כמה טאבלטים שיריצו את Windows 8. לאחר דברים אלו חלה ציפייה גבוהה בקרב המשתמשים לגבי פיסת מידע כלשהי על טאבלט חדש מבית-Dell שיריץ את Windows 8 החדש, התקבל מידע חדש שהגיע ישירות אל האתר Neowin  החושף פרטים חדשים ואף את המפרט המלא של הטאבלט הראשון מבית Dell שיריץ את-Windows 8.

הטאבלט המדובר, שככל הנראה יקרא-Latitude 10 ונכון לעכשיו נראה כי הוא יהיה אחד ממכשירי ה-High-end העתידיים של Dell אשר יגיע עם מפרט מרשים הכולל: מסך בגודל 10.1 אינץ' ברזלוצייה גבוהה של 1366×768, מעבד Intel atom clover trail כפול ליבה (מהירות השעון לא ידועה כרגע), 2GB זיכרון ראם, דיסק קשיח SSD בנפח 128GB, זוג מצלמות (אחורית 8 מגה פיקסל) וישקול בסביבות ה-740 גרם. כמו כן, המכשיר יגיע עם סוללת 2 תאים התספק בין 6-8 שעות של חיי סוללה ואותה ניתן יהיה להחליף בסוללה משודרגת יותר של 4 תאים התספק בין 10-12 שעות.

מחירו של הטאלט לא ידוע כעת והוא צפוי להיות זמין למכירה בסוף הסתיו, בערך בתחילת חודש נובמבר כאשר תושק Windows 8. בנוסף למכשיר זה של dell, חברות נוספות כבר עובדות על טאבלטים משלהן שיריצו את המערכת וביניהן גם אינטל שהציגה טאבלט היברידי בכנס מפתחים שנערך בחודש שעבר, אסוס, שמידע על כך שהיא עובדת על טאבלט משלה נחשפו מוקדם יותר השנה, סמסונג, שעל טאבלט שלה הוצגה מערכת ההפעלה בפעם הראשונה, וגם ונוקיה. אנו מניחים כי עוד חברות יכריזו על טאבלטים משלהם בהמשך השנה לקראת הכרזתה של מיקרוסופט על Windows 8.

קרא עוד:  נפרדים מקורטנה? Windows תעניק לאלקסה שליטה מלאה