דל (Dell) חשפה היום בקומפיוטקס 2013 (Computex), תערוכת המחשבים הגדולה בטיוואן, את ה-XPS11, מחשב נייד היברידי, או איך שתרצו לקרוא לו, המציג מסך שיכול להסתובב כמעט ב-360 מעלות על הציר.

ה-XPS 11 הוא מחשב מעניין במיוחד. ניתן להשתמש בו במגוון דרכים וצורות באופן שיהיה הכי נוח למשתמש. ניתן לעבוד אתו כמחשב נייד לכל דבר, או כמחשב טאבלט כאשר המקלדת מצידו השני של המסך בקושי מוסיפה לעוביו, או להשעין אותו על הקצוות בזווית של 45 מעלות לצפייה בתכני וידאו.

אבל מעבר לכך שהמחשב מציע למשתמש הסופי מספר אפשרויות של מצבי עבודה, הוא גם מצויד בחומרה לא רעה בכלל. למרות גודלו של המסך, 11.6 אינצ’, הרזולוציה מרשימה מאוד: לא פחות מ-2,560×1,440 פיקסלים. הוא גם מבוסס על מעבד חזק Core-i5 מסדרת ההאווסל (Haswell) החדשה. יש לו חיבורי USB 3.0, חריץ SD ואף כניסת Thunderbolt של אינטל, אולם לא כל הפרטים הטכניים נחשפו. כמו כן עדיין לא ידוע מה יהיה מחירו הסופי לצרכן – את זה נדע רק בהמשך השנה.

אם הקונספט נראה לכם מוכר זאת כי לנובו (Lenovo) הציגה מחשב דומה בחודש אפריל בשנה שעברה תחת השם IdeaPad Yoga 11, אז לא נתפלא מהיכן דל לקחו את הרעיון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.