דל (Dell), בין שאר ההכרזות שלה ב-IFA 2018, הציגה מחשב כרומבוק (Chromebook) בגרסה יוקרתית משהו, וחשוב יותר, חזקה יחסית למה שניתן למצוא בשוק המסוים הזה. Inspiron Chromebook 14 הוא מחשב 2-ב-1 הפיך עם מסך מגע מסוג IPS בגודל של 14 אינץ' וברזולוציית FHD.

המחשב מציע גוף אלומיניום יוקרתי משהו עם שולי מסך צרים, אבל הדבר הכי בולט בו הוא כנראה המעבד. הוא מצויד במעבד Core דור שמיני של אינטל (Intel). אמנם מדובר ב-Core i3-8130U בלבד, אבל בשוק הכרומבוק מדובר במעבד חזק ויוצא דופן.

למחשב 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה, 128 גיגה-בייט זיכרון אחסון מסוג eMMC, סוללה שאמורה להספיק ל-15 שעות עבודה, והוא מגיע עם עט אלקטרוני ששמור בחריץ אחסון מיוחד בחלק התחתון של המחשב. בין שאר התכונות שלו הוא גם תומך בהרצה של יישומי אנדרואיד, תכונה שגוגל (Google) בדרך כלל מאפשרת רק עבור מחשבי פרמיום שמריצים Chrome OS.

Inspiron Chromebook 14 יושק בפועל החל ב-23 באוקטובר ומחירו הבסיסי יהיה 599 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.