אפליקציות השבוע

השבוע במדור: האפליקציה שתעשה סדר בתוך ים של מבצעים, אחרת שתסייע לנו לנסוע בזול במוניות, יישומון שנועד להרחיב את הידע הכללי שלנו ואפליקציה שתעזור לכם לקבל רק מסרונים חשובים.

הטינדר של עולם הצרכנות

נדמה שבעולם הצרכנות כבר הבינו שמילת המפתח לקידום מכירות היא "מבצעים". כל רשת שמכבדת את עצמה מציעה מפעם לפעם מבצעים שונים כדי להגביר את המכירות. כיצד נדע איזה מבצע הוא באמת משתלם? מפתחי אפליקציית "דיל קראש" בחרו לנצל את חכמת ההמונים בדיוק למטרה הזו. זוהי בעצם רשת חברתית שמטרתה לגרום לגולשים לדרג בעצמם מבצעים משתלמים יותר ומשתלמים פחות בממשק הדומה לזה שבשימוש אפליקציית "טינדר". המשתמשים יכולים לעקוב אחר מבצעים של חנות ספציפית ולנווט בקלות לסניף כזה או אחר. לפי כמות המדרגים יכול המשתמש להעריך מתי מדובר במבצע משתלם ומתי פחות.

להורדה: אנדרואיד | iOS

מסנן ספאם במסרונים

מאסתם במסרונים המבטיחים קרקע במחיר אטרקטיבי? הודעות הקוראות לתרום לקבר צדיק כזה או אחר גורמות לכם כמעט לנפץ את המכשיר מכעס? אפליקציית Truemessenger מסתמכת על מאגר עולמי הכולל מאות מליוני מספרי טלפון ובאמצעות כך היא מסוגלת לסנן בעבורכם מסרוני ספאם. מלבד השימוש במאגר משתמשת האפליקציה בפרטים שהיא אוספת מכל משתמש שמוריד אותה, כמו גם מפרטים שהיא אוספת ברשתות החברתיות. היא תשנה לכם את ממשק ההודעות שבמכשיר ותוכלו לסנן באמצעותה מסרונים על סמך פרמטרים שונים.

להורדה: אנדרואיד

PickCab Taxi orderמהפכה צרכנית בתחום המוניות

בעוד שאפליקציית Gett (גט טקסי בשמה המקורי) ממשיכה להתפשט בקרב נוסעי המוניות בישראל, נראה שהיא הופכת את תהליך הזמנת המונית לפשוט יותר, אך מלבד מבצעים נקודתיים היא לא מפחיתה משמעותית את התשלום. מפתחי אפליקצית PiCab מנצלים את העובדה שנהגי מוניות לעיתים נאלצים לנסוע מ/אל היעד כשהם ריקים. האפליקציה מאפשרת למשתמש לראות אלו נהגים צפויים להיות פנויים במקום מסויים ולקבוע כמה הוא מוכן לשלם עבור הנסיעה. נהגי המוניות, אם יתאימו להם הסכום והיעד, יוכלו לקחת את הנוסע איתם כשהם בדרכם למקום אחר. בכך מקווים המפתחים להוזיל משמעותית את מחירי המוניות וליצור מהפכה חברתית.

בינתיים עובדת האפליקציה עם מאגר של כ-5,000 נהגי מוניות בישראל. בשלב הראשוני היא זמינה בעיקר לנסיעות מנתב"ג וניתן יהיה להשתמש בה רק בנסיעות בין-עירוניות.

להורדה: אנדרואיד | iOS

wiki icon

מרחיבים את הידע הכללי

האפליקציה הבאה נולדה מתוך רצון להרחיב את הידע הכללי. היא פשוטה מאוד ולא הושקע בה יותר מדי מבחינת עיצוב הממשק, אך הרעיון שעומד מאחוריה יוצא דופן ומעניין. אפליקציית Wiki of the Day מקפיצה למשתמש ערכים אקראיים מוויקיפדיה, בכל יום או בכל כמה שעות, במרווחי זמן קבועים שהמשתמש קבע מראש. ניתן לקבוע את שפת הממשק ובחלק מהשפות ניתן גם לקבוע קטגוריות נושאים רצויות.

להורדה: אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו