מכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, משיק אפליקציה ייחודית שתביא את המדע נטו למכשיר הנייד שלכם.

אתר מכון דוידסון המחודש, שהושק באפריל האחרון, זכה להצלחה רבה ולזינוק מטאורי בפעילותו, שהכפילה את עצמה ולמעלה מכך, עם כחמישה מיליון צפיות בתכני האתר בעשרת החודשים שעברו מאז השקתו. האתר הוא כיום מקור התוכן המדעי הגדול והמוביל בישראל, ובעל מערכת תוכן מדעית של עשרות כותבים בעלי תארים מתקדמים במדעים.

פיתוח האפליקציה החדשה הוא המשך לתפיסת הדיגיטל של המכון, שמטרתו להנגיש מדע לקהל הרחב ולהכניס מדע לכל בית אב בישראל באופן בהיר, מעניין ומסקרן.

חשיבות הנגשת המדע נובעת מתפיסת העולם של המכון שמאמין כי חברה שמבינה מדע, חושבת מדע ומונעת על ידי מדע היא חברה טובה יותר, מתקדמת יותר ומפותחת יותר מבחינה כלכלית. אנו סבורים שהבנת הרציונל המדעי שמאחורי כל היבטי החיים, החל בצרכנות וכלה בחינוך ובבריאות, תשפר את איכות החיים של החברה כולה ושל כל אדם בתוכה. יתרה מכך, הנגשת המדע ברשת מאפשרת לגשר על פערים בין הפריפריה למרכז. כל אחד באשר הוא יכול לקרוא, להתעניין וללמוד.

האפליקציה מייצרת מגזין יומי של חדשות מדע שכולל אמ;לק (תקציר: "ארוך מדי; לא קראתי") מובנה שמאפשר לקרוא תקציר הכתבה מבלי להיכנס אליה, וכך מעניק חוויית שימוש חכמה ומהנה לצריכת תוכן מדעי. האפליקציה גם מאפשרת לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד אחר, וכמו כן משלבת תוכן מדעי מכלי תקשורת מגוונים, שעברו את העיניים הביקורתיות של מומחי מכון דוידסון ולוקטו "בפינצטה" ברחבי הרשת,  מה שיאפשר לאוהבי מדע להכיר קולות נוספים של יוצרי תוכן מדעי בארץ ובעולם. האפליקציה תספק ידע ומידע עשיר על התפתחויות במדע, יצירה, שאלות מעוררות סקרנות, חדשות מדע ועוד וניתן  יהיה לקבל הודעות "פוש" שוטפות של תוכן מדעי

מנכ"ל מכון דוידסון לחינוך מדעי ד"ר אריאל היימן: "ראינו את העוצמה של תוכן מדעי שמונגש היטב לקהל הרחב באמצעות אפליקצית 'המוח' , אתר האינטרנט של מכון דוידסון ושיתופי פעולה נרחבים עם התקשורת. האפליקציה החדשה עומדת להיות שלב חדש באבולוציה של העברת תכנים לקהל הרחב"

האפליקציה פותחה ועוצבה בידי Knut studios, שפיתחו גם את אפליקצית "המוח" של מכון דוידסון, והיא זמינה להורדה בחינם לאנדרואיד ולאייפון.

להורדה

*הודעה לעיתונות