עם צמיחת האנדרואיד, עולה יותר ויותר תופעת “הרומים המבושלים” לכותרות במיוחד שרק לאחרונה סמסונג, HTC ומוטורולה ניסו לבלום זאת בנעילת ה-Bootloader של מכשירים. ישנם רומים רבים לרוב המכשירים השונים שישפרו, ישנו, ויוסיפו חידושים לרומים המקוריים של היצרניות לכן אין זה פלא כי זהו תחביב אהוב על משתמשי האנדרואיד.

אחד הרומים הפופלוריים בשוק הוא CyanogenMod המבוסס על גרסת האנדרואיד המקורית בקוד הפתוח, אשר תומך ברוב המכשירים המוכרים בשוק. קבוצת המפתחים שמפתחת את הרום חוגגת השבוע חצי מיליון הורדות ברחבי העולם לגרסה 7 האחרונה ששוחררה רק לפני כחודשיים ומבוססת על גרסת 2.3 של מערכת האנדרואיד. הרום תומך ב-40 מכשירים שונים כשבראש רשימת ההורדות מככב מכשיר ה-HTC Desire עם 71,968 הורדות, ה-HTC EVO 4G עם 39,860 הורדות ובמקום השלישי עם 29,914 נמצא Motorola Defy. אם שאלתם מדוע הגלקסי לא ברשימת עשר המכשירים הראשונים זאת מכיוון שרק לאחרונה שיחררה הקבוצה באיחור ניכר את גרסה 7 למכשיר ה-Galaxy S אך אנו צופים כי בגרסאות הבאות סמסונג תהיה בין הראשונים לקבל גרסה משלה לאחר שיתוף פעולה הדוק מצד סמסונג.

פריצה של ה-BootLoader והתאמה אישית של המכשירים ומערכת האנדרואיד שמותקנת עליהם הפכה כבר מזמן לשגרה ולתעשייה גדולה כשמשתמשים מביני עניין בעלי טלפונים חכמים שמריצים את מערכת האנדרואיד מכל העולם משתמשים בגרסאות מותאמות של הרום מתוצרת מפתחים שונים, הרי שהגרסה המותאמת היא לרוב מהירה יותר, מעודכנת יותר ומציעה יותר אפשרויות חדשות שהיו בלתי אפשריות ברום המקורי של היצרן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.