אמש הודיעה קבוצת CyanogenMod על שחרור יישום ההתקנה האוטומטי, ה-CM Installer, שעל תכניות אלו דיווחה הקבוצה עוד בספטמבר.

היישום למעשה בנוי משני חלקים, תוכנה המותקנת על המחשב (הקבוצה טוענת שהיא עובדת על תמיכה גם בOS-X – למרות שאפשר להניח שמי שמשתמש במק, כנראה גם בעל אייפון לא?) ואפליקציה שמתקינים על המכשיר. התהליך הוא מודרך לחלוטין, ובאמת מקל מאוד לעבור לרום של Cyanogen. באתר מציינים כי לא חייבים מכשיר שעבר רוט (Root), ובזמן התהליך מתבצע פתיחה של הבוטלודר (Bootloader), אולם הם ממליצים שגרסת הרום במכשיר תהיה מקורית (Stock).

בשלב זה היישום עובד עם רשימת מכשירים מצומצמת, בעיקר מכשירי הנקסוס השונים, כולל Nexus 4, 7, ו-10, מכשירי סמסונג Galaxy S החל מהדור השני וה-Galaxy Note הראשון והשני, וכן מכשיר ה-ONE מבית HTC ומבטיחים כי עוד מכשירים יגיעו בהמשך.

פרויקט ה-CyanogenMod החל במקור כתחביב של מספר תכנתים, המאפשר למשתמשי האנדרואיד להחליף את גרסת מערכת ההפעלה המגיעה עם המכשיר בגרסה שונה המספקת כלים נוספים ושליטה רבה יותר בסמארטפון או בטאבלט. הרעיון מאחורי יישום ההתקנה הוא כמובן להתרחב ולהגיע לעוד ועוד משתמשים. במיוחד משתמשים אשר עד היום נמנעו מלהתקין רום בכלל בשל התהליך המסובך והמסוכן שלא מתאים לכל משתמש.

המלצתנו היא, אם המכשיר שלכם מרגיש איטי, למרות שהוא אמור להיות חזק, בהחלט לנסות ולהתקין את הרום הזה, הניסיון מראה שלא פעם הרום הזה משפר ביצועים של מכשירים (חשוב לזכור כי חלק מהפיצ'רים אשר מגיעים עם הרום המקורי לא יעבדו ברום זה, אבל כמובן שתמיד ניתן לחזור אחורה). תשומת הלב לגבות את המכשיר לפני שבכלל נכנסים לתהליך ולהוראות המופיעות בדף זה.

קרא עוד:  סמסונג לא תעדכן את Galaxy S8 ו-Note 8 לאנדרואיד 10

להורדת האפליקציה למכשיר

להורדת התוכנה למחשב