מתי בפעם האחרונה ניסיתם לפתור את אתגר הקוביה ההונגרית? נערים ממקומות שונים בעולם הצליחו לשבור את השיא האנושי, אך הטכנולוגיה הצליחה להשיג תוצאה טובה יותר והיא זו שמאיימת גם על השיא הנוכחי. מחר (ש') ינסה רובוט ה-Cubestormer 3, המבוסס על כוח העיבוד של הגלקסי S4 של סמסונג, לשבור את שיא העולם בפתרון הקובייה ההונגרית שנקבע על ידי קודמו.

הרובוט בנוי מלגו, מזרועות מכאניות ומבוסס על מעבדי ARM הנמצאים הן בסמארטפון שממוקם על גבי הרובוט ומצלם ומנתח את הקוביה, והן בקרבן של יחידות הלגו החכמות שקובעות את שלבי התהליכים. השיא הקודם נקבע על ידי ה-Cubestormer 2, הדור הקודם של הרובוט, שהצליח להגיע לפתרון הקוביה ב-5.27 שניות. הפעם טוענים המפתחים כי יצליח הרובוט הנוכחי 'לחשוב' פי שלושה יותר מהר מהדור הקודם.

"הרובוט הנוכחי משתמש בסמארטפון Galaxy S4 בעל מעבד Exynos 5 Octa הכולל 8 ליבות ומתבסס על ארכיטקטורת big.LITTLE: שבה 4 ליבות Cortex A15 ו-4 ליבות Cortex A7", אומר דומיניק ורג'ן, ראש מחלקת האחריות התאגידית ב-ARM.

הרובוט הוא תוצאה של מאמצי פיתוח שנמשכו 18 חודשים, על ידי שני שותפים: דיוויד גילדאי, מהנדס ראשי ב-ARM ומייק דובסון, מהנדס מערכות ביטחון ב-Securi-Plex. לצד מכניקה משודרגת שמשפרת את מהירות המכשיר, מציג התכנון החדש גם שיפורים בתחום התוכנה. "המטרה האמיתית מבחינתנו היא להדגים מה ניתן להשיג באמצעות טכנולוגיה ישימה ולעורר השראה בקרב המוחות הצעירים להגביר את העניין שלהם בטכנולוגיה, מדע, הנדסה ומתמטיקה", אומר גילדאי.

קרא עוד:  המקרר החדש של LG מכין רשימת קניות

ועד שהטכנולוגיה השתלטה גם על השיא הזה, החזיק בשיא האנושי לפתרון הקוביה ההונגרית המהיר ביותר, מאטס ואלק (17) מהולנד,  5.55 שניות. מחר יתמודד ה-Cubestormer 3 ביריד בבירמינגהאם, אנגליה, לשפר את השיא של הרובוט הקודם. האם נזכה לראות שיא חדש? לכך נמתין בסבלנות.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.