מחשבים המבוססים על Chrome OS, מערכת ההפעלה של גוגל (Google), בדרך כלל מתהדרים במחיר נוח במיוחד. אחת הדרכים להשיג זאת היא שימוש במעבדים זולים. אבל ב-CTL, חברה המתמחה בייצור והפצה של מחשבים לתחום החינוך החליטו קצת לחרוג מהשורה. החברה התחילה להציעה במכירה מוקדמת כרומבוקס (Chromebox) המבוסס על מעבד Core i7 מהדור השמיני של מעבדי ה-Core של אינטל (Intel).

CTL כבר התחילה למכור לפני מספר את הכרומבוקס החדש שלה CBx1 אבל עם מעבד סלרון, כצפוי במגזר הזה. אבל כעת היא מציעה את המחשב עם Core i7-8550U שהוא מעבד שמוצאים לרוב במחשבי אולטרה-בוק ומחשבים הפיכים – כשהסיבה העיקרית היא TDP של 15 וואט יחד עם עבודה שקטה יחסית.

CBx1 הוא מיני מחשב בתצורת ה-NUC המוכרת והוא מגיע עם 8 גיגה-בייט זיכרון RAM מסוג DDR4 ועם אחסון SSD בנפח 32 גיגה-בייט. את שני ההיבטים ההלו ניתן להרחיב ל-16 גיגה-בייט RAM ועד 256 גיגה-בייט אחסון. יש חיבור אלחוטי בתקן 802.11ac בערוץ כפול ויש חיבור בלוטות' 4.2.

המחשב מציע 2 יציאות USB 2.0 לצד 3 יציאות USB 3.0 ועם יציאת USB C אחת שמאפשרת חיבור מסך נוסף לצד חיבור המסך הראשון ליציאת ה-HDMI. יש גם חיבור לרשת מקומית וכן חריץ הרחבת זיכרון microSD. המחשב מגיע כברירת מחדל עם תמיכה ב-Google Play, כך שאין כמעט מגבלה כמותית ליישומים שאפשר להתקין בו.

המחיר, בהתאם כנראה, יחסית גבוה ועומד על 600 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.