ענקית המיחשוב "אינטל" (Intel) בשיתוף חברת קריאטיב (Creative) הציגו כבר בעבר את תשובתן לשוק בקרי התנועה האלחוטיים ההולך ומתפתח. גם בתערוכת המיחשוב Computex, המתרחשת בימים אלו בטייוואן, הציגה "אינטל" את ה – Senz3D: מצלמת תלת מימד המסוגלת להבחין בין האדם העומד מולה לבין סביבתו. באמצעות טכנולוגיה זו מסוגלת המצלמה לתרגם את תנועות המשתמש לכדי יכולות שליטה בשולחן העבודה, למשל. בכך היא יכולה להחליף את אביזרי החומרה הוותיקים – כדוגמת המקלדת והעכבר.

בעוד שה – Senz3D, בגרסתה העצמאית, אמורה לצאת למכירה ברבעון השלישי של 2013, בעתיד הלא רחוק מעוניינת אינטל להטמיע במחשבים ניידים ובטאבלטים מצלמות זעירות המבוססות על הטכנולוגיה המדוברת. טום קילרוי, סמנכ"ל השיווק של אינטל, מאשר כי החל מהמחצית השניה של 2014 ישנה אפשרות סבירה כי מרבית המחשבים בעלי מצלמות האינטרנט המובנות, יכללו יכולת תלת מימד, זאת באמצעות המזעור שמתכננת אינטל לאותם חיישני עומק כדוגמת זה של קיראטיב.

טכנולוגיות דומות מעסיקות זה זמן מה מספר חברות: מייקרוסופט (Microsoft) הודיעה לאחרונה כי תשווק את הקינקט (Kinect), חיישן מחוות התנועה שלה שבמקור יועד עבור ה- Xbox – גם בתצורה מיוחדת עבור המחשב האישי. Leap Motion, בקר העובד בצורה קצת שונה, הדגים גם הוא יכולות עבודה עם מערכת ההפעלה חלונות 8.

כך או כך, לא רחוק היום בו כולנו נעמוד מול המחשב ונדבר איתו באמצעות תנועות ידיים בלבד.

קרא עוד:  אחרי שהשיקה מחדש את Galaxy Fold, סמסונג ביטלה את כל ההזמנות המוקדמות

וידאו: Senz3D בפעולה

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.