Cowin SE
בקצרה
ה-SE7 של קאווין מראות שאפשר לשלב מנגנוני שמע מתקדמים באוזניות זולות יחסית, ולמרות מעט חוסרים בהיענות שלהן לטווח השמע, במיוחד אם אתם אוהבים טראבל, ולמרות שאין אפליקציה ששולטת בהגדרות, בשורה התחתונה הן מציעות שמע טוב ואיכות בנייה מצוינת
אהבנו
איכות בנייה מצוינת
שמע באיכות טובה
בלוטות' 5.0
פחות אהבנו
מנגנון השתקת רעשים טוב, אבל לא מספק
7.5

יצרנית אביזרי האודיו קאווין (Cowin) אינה נכללת בין המותגים המוכרים בישראל, ולמעשה יש סיכוי סביר שזה הרגע בו שמעתם עליה לראשונה. לאחרונה החלה קבוצת ח.י לשווק את מוצרי המותג, שזכה להצלחה נאה בארצות הברית, במחירים הנמוכים יותר מהמקובל בשוק.

Cowin SE7 הן האוזניות הראשונות שאנו בודקים של קאווין והן מציעות מנגנון השתקת רעשים אקטיבי לצד זמן סוללה ארוך ותג מחיר נמוך של 499 שקלים. הן זכו לציון גבוה למדי ב-Amazon מה שמעלה את רף הציפות, ולנו רק נשאר לבדוק האם הן עומדות בציפיות.

איכות לא מתפשרת

העיצוב של SE7 נראה טוב. אתם יודעים מה, אפילו טוב מאוד. כאוזניות בסגנון 'מעל האוזן' (Over the Ear), הן כמובן גדולות אך הן לא ענקיות, ומשקלן אף נמוך יחסית ועומד על 270 גרם בלבד. נראה כי העיצוב שאב השראה מאוזניות מובילות אחרות בקטגוריה, QC32 של בוש (Bosh), ולמרות השימוש הרב בחלקי פלסטיק, הגימור דווקא טוב מאוד והאוזניות אינן חורקות או משמיעות רעשים מיותרים.

Cowin SE7 אוזניות מבטלות רעשים

הרפידות המחופות באוזניים נוחות, ובדומה לחיפוי הקשת הראשית, הן מחופות בבד בדמוי עור בצבע שחור. הן הן היו נוחות גם בשימוש ממושך והספוג נעים למגע. בכלל התחושה היא כי בחברה לא חסכו בחומרים ומורגשת חשיבה והקפדה מאחורי העיצוב והשימוש הכללי.

בדומה לרוב האוזניות הגדולות בכלל, ומשתיקות הרעשים בפרט, גם SE7 מתקפלות. זה נוח בעיקר לנשיאה, שכן גם הן מגיעות עם נרתיק תואם, שמהודר לא פחות מהאוזניות. הקיפול נעשה מבחוץ פנימה כאשר הקשת סגורה במלואה.

הן יושבות טוב על הראש, לא לוחצות מידי ובהיבט הזה למשקל הנמוך שלהן יש בהחלט יתרון. עם זאת, הן לא מתאימות לשימוש בספורט או בפעילות שהיא מעבר להליכה ברחוב, שכן הן עלולות לזוז ממקומן.

כל הממשקים ממוקמים בדופן האוזניה הימנית: כולל כפתור ייעודי להפעלת מנגנון השתקת הרעשים (ANC), כפתורי שליטה בעוצמת שמע, כפתור הפעלה וכיבוי המשמש גם למענה או ניתוק שיחה, חיבור אנלוגי 3.5 מ"מ וחיבור microUSB לטעינה, שחבל שהוא לא USB-C.

Cowin SE7 אוזניות מבטלות רעשים

כפתור ההפעלה נמצא בין שני מקשי עוצמת השמע וממוקם בחלק התחתון של האוזנייה. לעיתים קשה להגיע אליו בלי להסתכל, והיינו מעדיפים אם הוא היה כפתור גדול ובולט יותר. בכלל העובדה שכל הכפתורים מרוכזים וקרובים אחד לשני גרם לנו לבלבול לא פעם.

מבחינה טכנולוגית SE7 תומך בקישוריות בלוטות' 5.0 המעודכנת המבטיחה וגם מקיימת חיבור מהיר להתקנים וכן מרחק קליטה גדול יותר. יש גם תמיכה ב-aptX, כך שאם מאזינים דרך מכשיר שבתוכו מעבד של קוואלקום (Qualcomm) זוכים גם לשמע טוב יותר.

Cowin SE7 אוזניות משתיקות ומסננות רעשים

השתקת רעשים ושמע

מנגנון השתקת הרעשים המובנה (ANC) יכול לפעול ללא קשר אם האוזניות מחוברות להתקן כלשהו. כפתור ההפעלה הנמצא באוזן שמאל מאפשר להפעילו, ונורית ירוקה מעידה על כך.

באופן טבעי, SE7 מפחיתות את רעשי הרקע כשהן אוטמות את האוזן, ואילו כאשר מנגנון הסינון הרעשים מופעל הן מצליחות לספק סינון טוב יותר. בהשוואה לאוזניות אחרות בקטגוריה הן מצליחות לסנן רעשים בצורה סבירה. כך אם לדוגמה נשב סמוך למישהו המנהל שיחה, הרעש יופחת בכ-40% ונשמע את השיחה. ברעש מונוטוני כמו רעשי נסיעה או טיסה הן מתפקדות טוב יותר, זאת כל זמן שהמוזיקה גם פועלת במקביל.

כאשר מנגנון השתקת הרעשים פועל גם בלי מוזיקה ברקע, אין תחושה של וואקום חזק באוזניים. עם זאת, הוא כן משנה במעט את האקולייזר של השמע, ומשום מה הוא גורם להפחתה מורגשת מאוד בעוצמה וברמת הצלילים הנמוכים המופקים מהאוזניות.

Cowin SE7 אוזניות משתיקות ומסננות רעשים

מבחינת השמע, Cowin SE7 הצליחו להפתיע לטובה. הצליל איכותי ועוצמתי. יש להן בס חזק (כאשר ANC כבוי), והן מצליחות לספק שמע סביר בהחלט. עם זאת, יש לטעמנו חוסר בצלילים הנמוכים (טראבל) ויש הדגשה יתרה של הצלילים הווקאליים. באופן כללי, אלו יתאימו יותר לחובבי הבס ופחות למי שמחפש צלילים מאוד מדויקים. חבל שלא ניתן לשנות את האקולייזר ולהתאים באופן אישי.

בחנו גם את היכולת של האוזניות בעת ביצוע שיחות וכאן הן הצליחו להתבלט על מספר אוזניות אחרות. השמע היה טוב מאוד והצד השני שמע אותנו היטב באופן חלק וברור. עוד דבר בולט לטובה הוא כי כמעט שאין השהיות בסנכרון של הקול עם האוזניות – בעיה מוכרת למדי בשימוש בבלוטות. אולי בגלל שזמן ההשהיה שלהן עומד על 100 מאיות-השנייה. בכל מקרה צריך לזכור ששני הצדדים צריכים לתמוך בבלוטות' 5.

סוללה ואביזרים

SE7 מגיעות עם סוללה מובנית בקיבולת של 800 מילי-אמפר/שעה. לפי היצרנית הן מסוגלות לספק עד 30 שעות שימוש, ללא השתקת רעשים. בפועל הגענו לכ-20 שעות שימוש משולב עם ובלי מנגנון השתקת רעשים. זה זמן שימוש סביר בהחלט.

יתרון בולט הוא כי קיים חיבור אנלוגי 3.5 מ"מ. זה מאפשר להשתמש באוזניות עם מחשב או שלל מוצרים תומכים. הוא גם פועל בין אם הסוללה כבר אזלה.

בערכה, מלבד הכיסוי המהודר לנשיאה. קאווין כללה גם כבל טעינה USB ל-microUSB, כבל 3.5 מ"מ זכר-זכר לחיבור להתקנים וכן מתאם ייעודי לחיבור במטוסים. היא אף כללה גם מתאם 1/4" TRS הנמצא בשימוש לרוב במערכות סטריאו ומגברים.

השורה התחתונה

Cowin SE7 הן אוזניות משתיקות רעשים מבין הזולות שאפשר למצוא כיום בשוק. ככאלה אפשר למצוא פשרות כמו יכולת הפחתת רעשי סביבה פחות מהמתחרות, או חוסר באפליקציה או אקולייזר לתפעול של האוזניות. כן הן מציעות שמע טוב ואיכות בנייה מצוינת ובסך הכל מדובר בחבילה טובה ואטרקטיבית למדי.

מחירן הוא 499 שקלים ונמכרות ברשת BestMobile ובחנויות המובחרות.