Cowin KY02
בקצרה
את KY02 של קאווין (Cowin) לא תמצאו בשורה הראשונה של האוזניות ללא חוטים מבחינת איכות, אבל המחיר שלהן מוצלח וטומן בחובו תמורה יותר מנאה עם כמה אלמנטים, כמו זמן שימוש ומהירות התחברות, מוצלחים במיוחד
אהבנו
מחיר נמוך ונגיש
מתחברות מהר מאוד
איכות שמע טובה
נוחות
פחות אהבנו
פחות טובות בשימוש בשיחה
7.8

לשוק האוזניות נטולות החוטים (TWS) המקומי, הצפוף ממילא, הצטרפה לאחרונה חברה חדשה בשם קאווין (Cowin). היא אולי חדשה אצלנו, אבל בעולם היא כבר הפציעה לפני כמה שנים. בין שלל האוזניות החדשות שהחברה השיקה כאן אפשר גם למצוא את האוזניות האלחוטיות נטולות החוטים Cowin KY02. אוזניות אלו, לעומת מתחרות דומות, מבליטות בעיקר תווית מחיר נוחה למיד. האם זה מספק?

מהסוף להתחלה

נתחיל קודם כל מהמחיר: Cowin KY02 מוצעות במחיר של 230 שקלים בלבד. מחיר זה מהווה כמחצית מאשר המחיר של Galaxy Buds מבית סמסונג (Samsung) ויותר קרוב למחיר האוזניות נטולות החוטים Mi AirDots של שאומי (Xiaomi). אלו מבין האוזניות הזולות ביותר שניתן למצוא בארץ ובכל זאת, ולמרות שבמחיר שכזה האינסטינקט אומר שלא צריך לצפות להרבה, מאחורינו יש כבר סקירה של Cowin SE7 שסקרנו ויחסית הפתיעו אותנו לטובה.

KY02 הן אוזניות קטנות למדי שכמעט ואינן בולטות מהאוזן. חשוב מכך, במהלך הבדיקה הן התגלו כנוחות לשימוש. אמנם כמובן ההרגשה היא מסוג העניינים שעליהם אפשר לומר "על טעם וריח אי אפשר להתווכח", או לפחות קשה, אבל אנחנו מצאנו את המבנה שלהן כנוח מאוד לאוזן והן כמעט ולא הורגשו במהלך השימוש היומי.

לפעמים ייתכן ותצטרכו לבחור אטמים מגודל אחר כדי שהאוזניות יישבו טוב, אבל כשמוצאים את הגודל הנכון, הן יושבות היטב ללא תזוזה. מלבד האטמים החברה צרפה גם כיסוי סיליקון העוטף את האוזניה וכולל 'זנב' קטן ליצירת לחץ בתנוך האוזן על מנת שאלה לא יזוזו גם בפעילות ספורטיבית. הכיסוי הגדול יותר גם מסייע להשתקה טובה יותר של רעשי הרחוב, והוא בהחלט יכול להוות פתרון מצוין למי שחושש שאלה עלולים ליפול. בכל מקרה, כאמור, מדובר בתוספת שאפשר להוריד אם לא מרגישים בנוח.

האוזניות עמידות בתקן IPX5, מה שאומר כי הן מסוגלות לעמוד ברטיבות קלה וזיעה. הן בהחלט מתאימות לפעילות ספורטיבית מחוץ לבית.

נרתיק הטעינה

בדומה לשאר אוזניות נטולות החוטים, גם KY02 מגיעות עם נרתיק נשיאה המשמש גם לטעינה. המידות שלו צנועות למדי והוא נוח לנשיאה בכיס המכנס. בחלק הקדמי יש 4 נוריות בצבע כחול המציגות את מצב הסוללה הפנימית בנרתיק. לשמחתנו גילינו שהוא נטען באמצעות חיבור USB-C הממוקם בחלק התחתון.

KY02 תומכות בבלוטות' 5.0 החדשה, כאשר את הצימוד הראשוני מבצעים מול הטלפון. מיד לאחר מכן, בכל פתיחה של המכסה האוזניות מופעלות ותאורת לד כחולה מהבהבת כשהן פועלות. למעשה מרגע פתיחת המכסה ועד להכנסתן לאוזן הן כבר התחברו לטלפון הבדיקה שלנו. מושלם.

הנרתיק מספיק לכ-5 עד 6 מחזורי טעינה, ואילו האוזניות מציעות כ-5 שעות שימוש רצופות בעוצמת שמע של כ-50%, שזה לא רע בכלל. חצי שעת טעינה האוזניות בנרתיק מספקות עד שלוש וחצי שעות שימוש. כפתור הממוקם בחלק האחורי של הנרתיק מאפשר לצפות במצב הסוללה העדכני.

תפעול

בצידי KY02 יש כפתורי מגע המשמשים לתפעול האוזניות באופן שוטף. לחיצה בודדת מפעילה או משהה את המוזיקה, לחיצה כפולה על כפתור האוזניה הימנית מגבירה את עוצמת הקול ולחיצה כפולה על כפתור האוזניה השמאלית מחלישה את העוצמה. אפשר גם לבצע לחיצה ארוכה למעבר בין שירים ולחיצה משולשת להפעלת המסייעת הקולית שבטלפון. כיבוי מלא מבלי להחזיר אותן לנרתיק מתבצע בלחיצה ארוכה.

היה נחמד אם הן היו כוללות מנגנון להשהיית המוזיקה בעת הוצאתן מהאוזן, או לכל הפחות לזהות שהן לא נמצאות בשימוש, אבל עדיין מחוברות, כך שהן היו כבות באופן אוטומטי. הן כן עושות זאת כאשר הן לא מזהות חיבור להתקן כלשהו.

אם לא מעוניינים להשתמש בשתי האוזניות באוזן, כמו לדוגמה בעת ביצוע שיחה, אפשר להוציא מהנרתיק רק את האוזניה הימנית. עם זאת, זה לא עובד הפוך: האוזניה השמאלית לא יכולה לעבוד ללא הימנית.

איכות שמע

גם בהיבט הזה לא היו לנו יותר מידי ציפיות. אבל, באופן מפתיע, KY02 מצליחות לספק רמת שמע סבירה בהחלט. היינו שמחים לקצת שליטה באקולייזר, כי רמת הצלילים הגבוהים (טראבל) הייתה חסרה, אך הצלילים הגבוהים בשמע חזק נשמעו היטב.

לא מדובר עדיין באיכות טובה כמו המתחרים היקרים יותר, וסביר שהן לא ממש מתאימות לאודיופילים וחובבי השמע המתקדמים, אבל הן כן מסוגלות לספק את המשתמש הממוצע.

דווקא השימוש בהן בעת שיחה קולית לא היה טוב מספיק. אמנם השמע היה טוב וחשוב יותר סטראופוני, אבל הצד השני לא הצליח לשמוע טוב מספיק. לעתים גם בשימוש בתוך בית היה צורך לעבור ולהשתמש בטלפון עצמו כדי להשלים את השיחה.

אריזת האוזניות כוללת גם נרתיק נשיאה קשיח, וזה נחמד מאוד וחשוב במיוחד אם 'זורקים' אותן לתיק עם חפצים רבים אחרים. מלבד זאת יש כאמור אטמי סיליקון נוספים וכן כבל USB-C ל-USB לטעינה. מטען מצורף אינו מצורף לערכה – כרגיל.

השורה התחתונה

KY02 של קאווין הן וודאי לא האוזניות ללא חוטים הטובות ביותר שיש בשוק, אבל בהתחשב במחירן הן מציעות חבילה נאה ואיכות שמע טובה. אהבנו מאוד את החיבור המהיר לטלפון, את נוחות השימוש במשך היום ואת זמן הסוללה שמספק בהחלט.

חבל רק שקשה לשוחח איתן במיוחד במקומות רועשים והגימור שלהן לא ממש יוקרתי. אבל אלה כנראה הפשרות הקטנות שנאלצים לקבל לנוכח המחיר הנמוך. הן נמכרות תמורת 230 שקלים ברשת בסט-מובייל.