מיקרוסופט (Microsoft) ממשיכה במאמציה להטמיע את העוזרת הוירטואלית שלה, קורטנה (Cortana) בכל מקום. לא רק במרכזי שליטה חכמים בבית, ולא רק במערכות הפעלה אחרות כמו אנדרואיד ו-iOS, אלא גם בכל מכשיר חשמלי בבית כמו מקררים, טוסטרים, תרמוסטטים וכן הלאה.

מדובר בתכונה שתהיה חלק מהעדכון Creators Update של Windows 10, שייצא בחודש מרץ הקרוב ויביא את קורטנה לכל מכשיר חכם שתומך בפרוטוקול Internet of Things, לפחות לפי מצגת של החברה בכנס שנערך לאחרונה בסין. במהלך הכנס הדגישה מיקרוסופט מהן דרישותיה מיצרניות החומרה כדי שמוצריהן יזכו לקבל את התמיכה. המטרה היא ככל הנראה לבנות מכשירים עם צג אשר יוכלו להטמיע את קורטנה ולנצל את יכולותיה.

יחד עם זאת, מיקרוספט לא מכוונת כלפי יצרנית כזו או אחרת, ולמעשה מזמינה כל יצרן צד שלישי לייצר מכשירים בעלי צג שיוכלו לקשר בין המשתמש לבין שירותי הענן של קורטנה.

בנוסף מתכננת החברה להכניס לעדכון הקרוב אופציות של תקשורת קולית מטווח רחוק ויכולת להעיר מכשירים על ידי שימוש בפקודה קולית, ואפילו אם אלו ניתנות מקצה החדר. בנוסף החלה מיקרוסופט לבחון שיפורי ממשק עבור קורטנה שיקנו לה את האפשרות להתפרש על גבי מסך מלא באמצעות פקודה קולית בלבד.