מיקרוסופט (Microsoft) שוברת מוסכמות, לפחות בכל הנוגע לעוזרת הוירטואלית שלה שעד כה הייתה בלעדית לפלטפורמת ה-Windows Phone. החברה הודיעה כי קורטנה (Cortana) תושק כגרסה עצמאית גם למכשירי ה-iOS והאנדרואיד (Android) וזו תוכל לסנכרן את המידע בין המכשירים השונים.

למרות שכבר כיום ישנן עוזרות הן ל-iOS (סירי) והן למכשירי האנדרואיד (Google Now), העוזרת הוירטואלית של מיקרוסופט תוכל לסייע למשתמש במגוון תחומים – החל משאילתות לחיפוש ברשת, הוספת תזכורות, הצגת התראות כאשר אלו מופיעות במכשיר, מזג האוויר, תוצאות ספורט ועוד. אמנם, אין לצפות לאינטגרציה עמוקה עם המערכות המתחרות, כך לא נראה לדוגמה כפתור חומרה ייעודי להפעלה מהירה של קורטנה (כפי שיש אצל העוזרות האחרות), אך זו תוכל לספק יתרונות נוספים כמו סנכרון עם ה-PC כאשר תושק Windows 10.

בנוסף, מיקרוסופט חשפה כי תטמיע יישום לסנכרון טוב יותר של מכשירים ניידים עם המחשב כמו גיבוי ושימוש ב-OneDrive לתמונות וסרטונים, OneNote לשימוש כתזכורות ופתקים, Skype לשיחות הוידאו והקול, חבילת האופיס ועוד. כל אלו יהיו זמינים כחלק מ-Windows 10 ויציעו למשתמש סיוע עם המכשיר הנייד שברשותו.

קורטנה ל-iOS ואנדרואיד תושק במהלך חודשי הקיץ הקרובים, כפי הנראה לקראת יציאת מערכת ההפעלה החדשה.