מיקרוסופט (Microsoft) כבר הצליחה להחדיר את העוזרת שלה, קורטנה (Cortana), כמעט בכל מקום, אולם באנדרואיד גוגל (Google) עושה לה חיים קשים. כחלק מהעדכון הצפוי לאפליקציית קורטנה לאנדרואיד היא תביא את העוזרת ישירות למסך הנעילה של המערכת.

בגרסת הבטא של האפליקציה, יוכלו המשתמשים להחיל מסך כניסה חדש שם מלבד צפייה בהתראות השונות, ניתן לגשת ולהפעיל את קורטנה מבלי לפתוח את המכשיר מנעילה. כך ניתן לבצע משימות שונות כמו להוסיף תזכורות, לשאול שאלות וכל דבר שקורטנה מסוגלת לעשות.

כל הפעולות זמינות על ידי לחיצה על האייקון העגול בחלק התחתון של המסך ובהחלקה ימינה או שמאלה, יוצג פאנל חדש בו העדכונים השונים והאפשרות לתקשר עם קורטנה. תלונות המשתמשים היא כי אין נעילה של המכשיר כלל וגם זרים יכולים לחטט ולהסיר את נעילת המערכת, כך שמדובר בסוגיה שמיקרוסופט תצטרך לתת על זה את הדעת.

העדכון זמין רק למשתמשי גרסת הבטא במערכת האנדרואיד ולא ברור מתי הוא יגיע לכלל המשתמשים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.