נראה כי אחד השינויים הבולטים בתקופה הזו מתרחש בתחום הבידור. בימים האחרונים, בעוד יותר ויותר מוסדות תרבות כגון בתי קולנוע נסגרים, עוברים האנשים לצפייה ביותר תכנים בבית – גם באופן חוקי וגם באופן פיראטי.

חברות התוכן, מצידן, מבינות זאת ומתחילות לשנות את מודל הפצת התכנים שלהן. אם עד לאחרונה סרט היה יוצא קודם לקולנוע ורק לאחר תקופה ארוכה לשירותי צפייה מקוונים, בסוף השבוע האחרון הודיעו מספר חברות כי זה משתנה.

קומקאסט (Comcast), בעלת אולפני הסרטים יוניברסל (Universal), הודיעה כי היא מתחילה לשחרר סרטים חדשים לצפייה מקוונת במקביל להקרנתם בבתי הקולנוע. ביום שישי הקרוב ייצאו הסרטים 'ניצוד' (The Hunt), 'בלתי נראה' (The Invisible Man) ו-'אמה' (Emma) לשירותים בהם התשלום הוא לכל סרט, כגון Vudu, במחיר של 20 דולרים להשכרה של 48 שעות. הסרט 'טרולים מסביב לעולם' (Trolls World Tour) ישוחרר לשירותים כאלה ב-20 באפריל – עשרה ימים לאחר שחרורו לבתי הקולנוע בארצות הברית.

דיסני (Disney) הודיעה בסוף השבוע האחרון על שחרור הסרט 'מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר' (Star Wars: The Rise of Skywalker) לשירותים מקוונים דוגמת iTunes וגם ל-Amazon Prime Video, לצד Google Play ו-Vudu ביום שישי במקום היום. הסרט זמין כרגע לרכישה בלבד, במחיר של 20 דולרים לאיכות FullHD או 25 דולרים ל-4K עם Dolby Vision. להשכרה הוא יהיה זמין רק בסוף החודש. בנוסף, הקדימה החברה את שחרור הסרט 'לשבור את הקרח 2' (Frozen 2) לשירות דיסני+ בשלושה חודשים מהתכנון המקורי – שלשום בארצות הברית והיום בקנדה, הולנד, אוסטרליה וניו-זילנד.

גם האחים וורנר (Warner Bros) הקדימה שחרור של סרטים לפלטפורמות המקוונות, כאשר הראשונים הם 'הג'נטלמנים' (The Gentlemen) ו-'ציפורי הטרף' (Birds of Prey), שיהיו זמינים לרכישה החל מ-24 במרץ ולהשכרה החל מאפריל.

השחרור המוקדם של סרטים לפלטפורמות צפייה מקוונת הוא חדשות משמחות גם מבחינת מי שצורכים את התכנים באופן פירטי. סביר להניח שעותקים מהגרסאות של הסרטים שיעלו לשירותים החוקיים יגיעו עד מהרה גם לפלטפורמות פחות חוקיות.

כבר עתה נרשמת חגיגה של ממש בקרב פיראטים: לפי TorrentFreak, אתרים פיראטיים פופולאריים באיטליה חווים עלייה של למעלה מפי שניים בפופולריות בחודש האחרון, ושירות שיתוף הקבצים Real Debrid דיווח בטוויטר כי נאלץ להוסיף שלושה שרתים בימים האחרונים בשל עלייה של עשרות אחוזים בעומס המשתמשים.