קורנינג (Corning), היצרנית שעומדת מאחורי הגרילה (Gorilla Glass) הודיעה השבוע על תחילת הייצור של זכוכית למסכים חדשה בשם Willow Glass, זכוכית שהינה דקה יותר ובעלת יכולת גמישות רבה. האפיון המיוחד של הזכוכית הזו, לפי החברה, מאפשר לייצר אותה בתהליך של גלילים במקום של דפי זכוכית, תהליך שיאפשר בסופו של דבר להוזיל את הזכוכית המגנה בגלל היכולת לייצר באופן שוטף זכוכית לפי הצורך בגדלים והקטנת הבזבוז.

החברה, שהכריזה על המוצר החדש בתערוכה מסחרית בבוסטון, טוענת שניתן לכופף את הזכוכית ברדיוס של 2 אינץ', והוא אמור להיות משולב ביותר מאשר בטלפונים חכמים: ניתן לשלב אותו בתאים סלולריים גמישים וגם בנורות חשמל מיוחדות.

העובי של ה-Willow הוא 0.05 מ"מ בלבד ועם זאת היא אמורה לתמוך היטב במגע ובמחוות וכן להציע את אותה רמת הגנה משריטות כמו זכוכית הגרילה.

"יצרנים שואפים לייצר התקנים ניידים וגם תצוגות גדולות יותר באופן דק יותר. זכוכית ה-Willow החדשה מסתפק את תשתית הביצוע לשמירה על איכות המוצר במסגרת דקה וקלה יותר", אמר דר. דיפאק צ'ודארי, סגן נשיא במחלקה האחראית לפיתוח הזכוכית החדשה. "זה באמת בנוי כמו נייר ומתנהג כך. אם לוקחים זכוכית בעובי של כרטיס ביקור, היא לא גמישה. כעת חשבו על אותו כרטיס ביקור וחשבו שהוא דק ביותר פי שבע – זה עובד כמו נייר".

וידאו: כך מייצרים את הזכוכית החדשה

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.