ייקח כנראה עוד זמן מה לפני שנראה מגמה של מכשירי טלפון שמיועדים קודם כל להיות קונסולת משחקים. כבר היו כמה ניסיונות בודדים בעבר לעשות זאת, אבל זה לא ממש תפס. ובכל זאת, הנה עוד מכשיר שהחברה, גם באמצעות שמו, מכוונת אותו אלה שרוצים יותר לשחק. מדובר ב-Cool Play 6 של קולפד (Coolpad), היצרנית הסינית הקטנה. כבר מזה זמן מה לא ראינו מכשירים חדשים שלה, ועכשיו היא פתאום צצה מחדש עם המכשיר המסוים הזה שמכירתו הרשמית תתחיל בשבוע הבא, ב-16 למאי, תמורת כ-215 דולר.

אז מה בתפריט? קודם כל מסך IPS בגודל של 5.5 אינץ' וברזולוציה של 1920×1080 פיקסלים שהיא יותר מנכונה עבור רוב משחקי האנדרואיד של ימינו. המעבד הוא Snapdragon 653, המעבד הכי גבוה לשוק הביניים שמציעה קוואלקום (Qualcoom) עד להשקה בפועל של ה-Snapdrgon 660 החדש, כשיחד אתו היא מצרפת 6 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, ושבב גרפי Adreno 510.

מאחור יש שתי מצלמות שמבוססות על חיישן של סמסונג (Samsung) בגודל 13 מגה-פיקסל, אחת RGB ואחת שחור/לבן, ומקדימה יש מצלמת 8 מגה-פיקסל.

המכשיר מגיע עם אנדרואיד 7.1.1 היישר מהקופסה, והוא תומך ב-4G VoLTE, ב-WiFi 802.11n, בלוטות' 4.1, ויש גם מחבר USB-C.

ולמה Cool Play 6 מיועד לאלו שמרבים לשחק? לפי קולפד זה נובע קודם כל מסוללה יחסית גדולה למכשיר עם מסך כזה, בנפח עבודה של 4,060 מילי-אמפר/שעה, אבל גם בגלל טענתה שהיא שיבצה במכשיר טכנולוגיית בקרת טמפרטורה חכמה שאמורה למנוע מהמכשיר להתחמם יותר מדי כשהוא ממש מתאמץ.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.