לקולפד (Coolpad), יצרנית המתמחה בייצור טלפונים לשוק הכניסה בעיקר, חוזרת לתמונה לאחרונה עם הכרזה על Cool 5 שמזכיר טלפון מהשנה שעברה, ולא רק בגלל שבקצה מסך ה-6.22 אינץ' יש מגרעת קטנה והוא ברזולוציה של 720p – כי זה יחסית עוד מקובל, במיוחד במגזרי השוק הללו.

הוא מבוסס על המערכת על שבב Helio P22 של מדיה-טק (MediaTek) שמעבדיה מרבים לעטר את הטלפונים בשוק הביניים הנמוך ובשוק הכניסה. הוא מגיע עם 4/64 גיגה-בייט זיכרון ועם אפשרות הרחבת זיכרון האחסון בעוד 128 גיגה-בייט לכל היותר.

חיישן טביעות האצבע נמצא מאחור, ולצידו שתי מצלמות בלבד עם חיישני 12 ו-3 מגה-פיקסל, כשהמצלמה מקדימה מציעה חיישן 16 מגה-פיקסל. יש גם סוללת 4,000 מילי-אמפר/שעה שנטענת באמצעות מחבר USB-C.

העיצוב של Cool 5 הוא בסגנון 2.5D מודרני עם שוליים צרים אך שטוחים. מאחור הוא מציע צבע כחול משתנה או כחול לילה והמחיר כ-100 דולרים בלבד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.