ה-Coolest Cooler הוא אחד המוצרים הכי מצליחים בקיקסטארטר מאז ומעולם. עם 62,642 תומכים ותרומות של מעל 13 מיליון דולרים, נראה שהצידנית המשוכללת הזו, שכוללת קישוריות Bluetooth, מערבל מזון להכנת קוקטיילים ועוד שפע של גימיקים הצליחה לכבוש את פלטפורמת מימון ההמונים ואת הצרכנים. אך עכשיו, כשרבים מהתומכים עדיין ממתינים לצידנית שלהם, חלק מהם מתחילים לכעוס.

הצידנית החכמה הייתה צריכה להתחיל להישלח לרוכשים בחודש פברואר 2015, אך בעיות בתהליך הייצור גרמו לעיכובים רבים, ונכון לתאריך זה לא כל התומכים קיבלו את המוצר שלהם. אתמול הועלתה הצידנית למכירה ב-Amazon, מה שגרם לתומכים להתעצבן עוד יותר ולתהות כיצד צרכנים חדשים יכולים לקנות לעצמם את המוצר לפני שהם קיבלו אותו, חרף הבטחת היוצרים לא להוציא אותו לשוק עד שכולם יקבלו אותו.

ריאן גרפר, מנכ"ל חברת Coolest, סיפר שמבחינתו העלאת המוצר לאמזון הוא בבחינת עשה או חדל. לטענתו, ללא הכנסות חדשות החברה לא תוכל להמשיך לפעול, ושהיא ממשיכה לשלוח צידניות לתומכי הקיקסטארטר שלה כל הזמן. הוא מסביר כי הסיבה נעוצה בבעיות הייצור, ובעיקר הוא מנוע הערבול של הבלנדר. המפעל שהיה אמור לספק לחברה את החלק הזה נכנס לעיצומים, וב-Coolest לא מצליחים למצוא לו מחליף ראוי. זה הוביל לבעיות האספקה, שהובילו לבעיות נזילות שהובילו כעת לניסיון למכור את המוצר לצרכנים חדשים.

Coolest Cooler נמכר כעת באמזון תמורת 499 דולרים, זאת לעומת מחיר של 185 דולרים בלבד ששילמו התומכים בקיקסטארטר.

-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר.כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.