המנהג האהוב ביותר בחג הפסח, אפילו יותר מאכילת מצה עם שוקולד, הוא לבטח מנהג האפיקומן – שכן המוצא זוכה לקבל מתנה מדליקה, אך היום בעידן הדיגיטלי שאנו נמצאים, בו אנשים מרותקים למכשירי טלפון חכמים ומחשבי לוח – אילו מתנות מעניינות ניתן להעניק? לכבוד ערב פסח הקרוב אספנו מגוון גאדג׳טים מדליקים מרחבי הרשת אשר יקלו על מלאכת איתור המתנה המושלמת לחכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול.

מטוס נייר הנשלט מהסמארטפון

החכם לבטח יעריך מתנה שהיא גם כיפית וגם חכמה – PowerUp 3.0 התחיל את דרכו כפרוייקט ישראלי באתר מימון המונים קיקסטארטר, ה-PowerUp 3.0 הוא פלא אוויראודינמי וטכנולוגי. מדובר בשלד קל משקל ההופך כל מטוס רגיל מנייר, למטוס בשלט-רחוק הנשלט על-ידי יישומון המותקן על-גבי מכשיר הטלפון החכם, השלד כולל מנוע אחורי עם הגה-כיון בזנבו המאפשר לשלוט על המטוס ויחידה קדמית הכוללת סוללה זעירה המספיקה לעד 10 דקות טיסה, מקלט בלוטות׳ וגם שבב חכם המסייע לשליטה קלה על המטוס ומניעת התרסקויות. השלד מתאים לכל מטוס מנייר ובאתר האינטרנט אף ניתן למצוא תבניות להכנת מגוון דגמים של מטוסים בנוסף לתבניות הנכללות בערכה.

ה-PowerUp 3.0 מתאים לשימוש עם מכשירי אנדרואיד או iOS וניתן להזמנה דרך אתר החברה במחיר של 49 דולר, לא כולל משלוח או לרכישה בחנויות iDigital במחיר של 199 שקל.

https://youtu.be/NV5Pfzi1IwI

מחשב זעיר בהתאמה אישית

Raspberry Piמתנה חינוכית לבן החכם הוא מחשב ה-Raspberry Pi, מדובר על לוח הגודל במעט מגודלו של כרטיס אשראי הכולל רכיבים של מחשב שלם – מעבד מרכזי (CPU), מעבד עיבוד-גרפי (GPU), זיכרון RAM, יציאות USB,יציאת 3.5 מ"מ, יציאת HDMI, חיבור לרשת ועוד. על המחשב הזעיר ניתן להתקין מערכות הפעלה פתוחות מבוססות לינוקס ובעתיד מיקרוסופט תעניק עותק של Windows 10 בחינם לכל רוכש של דגם Raspberry Pi 2. המחשב הזעיר פותח במטרה להנגיש את לימוד מדעי המחשב בבתי-הספר.

קרא עוד:  מקלחת נעימה: 5 אוזניות ללא חוטים שגם אטומות בפני מים

ה-Raspberry Pi פתוח לשדרוגים והתאמה אישית על-ידי חיבור של מתאמים וערכות המרחיבים את היכולות של הדגם הבסיס, את המחשב ניתן לשלב בכל מיני סוגים של פרוייקטים הדורשים מחשב – החל מחיבור ממחשב מדיה המחובר אל הטלוויזיה ועד לפרוייקטים של אוטומציה ובית חכם, ברשת ניתן למצוא אין ספור דוגמאות לפרוייקטים מעניינים ומדריכים מקיפים בנושא.

Raspberry Pi ועזריו זמינים לרכישה בארץ בחנויות מתמחות במחירים שנעים בין 199-399 שקל (תלוי בדגם).

שולחן כדורגל ל-iPad

דרך מצויינת לשחרר את האגרסיות שבבטן הרשע היא באמצעות משחק תחרותי של כדורגל שולחן (פוסבול), Classic Match Foosball הוא שולחן קטן מאפשר לשחק בכדורגל שולחן על-גבי מסך ה-iPad – השולחן מתקשר עם המכשיר באמצעות בלוטות׳ ומופעל על-ידי סוללות, הוא כולל ארבע מוטות בכל צד וכמו השולחנות הקלאסיים אף כולל לוח תוצאות.

המשחק מתבצע דרך יישומון וכולל מספר אפקטים כמו רעשי קהל ואפשרות להתאים אישית את שחקני הקבוצה ואף לבחור את הדגלים והצבעים השולטים במגרש מתוך מאגר של 45 מדינות. היישומון מאפשר לשני שחקנים לשחק אחד-נגד-השני או לשחקן אחד נגד המחשב. ה-Classic Match Foosball מתאים לשימוש עם למכשירי iPad 1-4 ו-iPad Air. את השולחן ניתן לרכוש בחנויות iDigital במחיר של 349 שקל.

מכונית פרארי בעלת חיבור בלוטות׳

מתנה שתרגש גם את הבן התם היא ה-Silverlit Ferrari Enzo, העתק מדוייק של מכונית Ferrari Enzo, שהחברה ייצרה במהדורה מצומצמת. המכונית על שלט היא העתק ביחס של 1:16 המצויידת במקלט בלוטות׳ והשליטה בה נעשית על-ידי יישומון ייעודי המותקן על גבי מכשיר הטלפון החכם או מחשב הלוח.

היישומון מאפשר ״לנהוג״ במכונית על-ידי מסך המגע או חיישני התנועה, הוא מאפשר בנוסף להפעיל את הצופר, אורות החזית לנסיעה בלילה או אורות החירום. היישומון זמין להורדה עבור מכשירי אנדרואיד ו-iOS, את ה-Silverlit Ferrari Enzo ניתן לרכוש בחנויות iDigital במחיר של 299 שקל.

קרא עוד:  סקירה: UB+ Eupho E3 - רמקול מעוצב המשדרג כל פינה בבית, ולא רק מבחינה קולית

פעמון חכם לדלת עם מצלמה

הבן שאינו יודע לשאול (מי בדלת) ישמח להצטייד ב-SkyBell, פעמון דלת חכם הכולל מצלמה וחיבור אינטרנט אלחוטי ובעת צלצול בפעמון הדלת נשלחת התראה אל מכשיר הטלפון החכם. המצלמה בעדשה רחבה הממוקמת בפעמון מאפשרת לצפות באדם בפתח הבית ובעזרת המיקרופון והרמקול המובנה ניתן לשוחח עימו גם כאשר לא נמצאים בבית.

הפעמון כולל גם אפשרויות אבטחה נגד פורצים וחיישני התנועה שממוקמים בפעמון מתריעים כאשר אדם עומד בפתח הבית, גם אם הוא לא צלצל בפעמון. ההתקנה של SkyBall לא שונה מהתקנה של פעמון דלת סטנדרטי והוא משתמש באותו המיקום שבשימוש פעמוני-דלת רגילים. הפעמון החכם מתחבר אל רשת ה-Wi-Fi הביתית ובאמצעות החיבור לאינטרנט הוא מתקשר עם יישומון ייעודי המותקן על מכשיר הטלפון החכם של בני הבית.

SkyBell מתאים לשימוש עם מכשירי אנדרואיד ו-iOS, הפעמון זמין לרכישה מ-Amazon, חברת השילוח TNT Worldshop מאפשרת לשלוח את הפעמון לישראל במחיר כולל של 260 דולר.

רחפן זעיר

בחג המולד האחרון בארה"ב הרחפנים (Quadcopter) היו למתנה הפופלארית וכיכבו בראש רשימת אתרי הקניות המקוונים כך שמדובר במתנה שמתנה שכל אחד ישמח לקבל – מדובר על רחפנים – מסוקים זעירים בעלי ארבע מנועים הנשלטים בשלט רחוק. בשוק ישנה קשת רחבה של דגמים – החל מה-Parrot AR Drone 2.0 הזמין לרכישה ב-1,699 שקל דרך באג, רחפן מצוייד במצלמה, נשלט ממכשיר הטלפון החכם אך הוא גדול ויקר. כמתנת חג היינו ממליצים דווקא על הרחפנים הזעירים, שהם לא גדולים מגודל כף היד, נשלטים בשלט רחוק ייעודי ומיועדים להטסה בתוך הבית ופחות לטיסות חוץ בשל הקרבה שעליהם לשמור ליחידת השליטה.

הרחפנים הזעירים זמינים לרכישה מ-Amazon במחיר התחלתי, ללא שילוח של 20 דולר או זמינים לרכישה בארץ במחיר התחלתי של 199 שקל.

פורסם לראשונה באתר מאקו

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.