יצרנית המחשבים הזעירים הישראלית קומפיולאב (Compulab) התחילה להציע למכירה מוקדמת את מחשבי סדרת ה-Utilite עליהם דיווחנו מוקדם יותר השנה. מדובר במחשבי מיני PC אשר מבוסס על מעבדי ARM מסדרת ה-i.MX6 של יצרנית השבבים פריסקייל (Freescale), הבנוי על פלטפורמה של  Cortex-A9 במהירות של עד 1.2 ג'יגה-הרץ בתצורות של ליבה אחת, שתי ליבות וארבע ליבות.

המחשבים בגודל זעיר למדי (135x100x21 מ"מ בלבד(, והם מתוכננים להפעיל מערכות הפעלה מבוססות לינוקס (Linux), כך שניתן להריץ עליהם את גם את מערכת האנדרואיד המוצעת לבחירה או אובונטו (Ubuntu). מדובר במחשבים שמטרתם לשמש כתחנות עבודה פשוטות עבור מי שתג המחיר חשוב עבורו, כמו גם צריכת כוח נמוכה במיוחד.

בסדרה כאמור שלושה תצורות שונות: האחת היא ה-Utilite Value  שמחירה לצרכן 99 דולרים בלבד המבוססת על מעבד חד ליבה במהירות 1 ג'יגה-הרץ, ומגיעה עם 512 מגה-בייט זיכרון DDR3 במהירות 1,066 מגה-הרץ. אחסון באמצעות כרטיס MicroSD. יש חיבור לרשת מקומית, יש 4 יציאות USB 2.0, ויש שתי יציאות RS232, יציאות שכבר לא מוצאים במחשבים המודרניים של ימינו. החיבור למסך מבוצע באמצעות יציאת HDMI. צריכת הכוח מגיעה עד 6 וואט לפי החברה.

התצורה השנייה היא Utilite Standard המגיעה עם מעבד כפול ליבה במהירות 1 ג'יגה-הרץ ועם 2 ג'יגה-בייט זיכרון DDR3 במהירות 1,066 מגה-הרץ. הוא מצויד בשתי יציאות HDMI וביציאת DVI אחת. הוא מגיע גם עם שני חיבורי רשת מקומית, וכן תמיכה ב-WiFi (עד 802.11n עם אנטנה יחידה), ובבלוטות' 3.0. כל השאר להוציא צריכת כוח מרבית של 8 וואט ותג מחיר של 159 דולרים.

קרא עוד:  לנובו הכריזה על מוצרי המחשוב הצרכני שתציג ב-IFA 2019

ה-Utilite Proi, שמחירו כבר 219 דולרים, מגיע כאמור עם מעבד ארבע ליבות במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ. הוא גם מוסיף לחבילה של ה-Standard כרטיס SSD בנפח של 32 ג'יגה-בייט זיכרון, והוא תומך בתקן HDMI 1.4 לעומת HDMI 1.2 של אחיו.

את המחשבים ניתן להזמין כבר עכשיו בהזמנה מוקדמת באתר החברה והם יישלחו בעוד כשבועיים.