קומפיולאב (Compulab), חברת החומרה הישראלית משדרגת את ליין ה-Utilite מבוססי ה-ARM ומציגה את הגרסה השנייה ומשודרגת ואף הקטנה יותר ב-30 אחוזים.

Utilite2 מסוגל, בדומה לקודמו, להריץ את מערכת האנדרואיד (Android) או את אחת מגרסאות הלינוקס (Linux) השונות. הוא מבוסס על שבב Snapdragon 600 מרובע הליבות של Qualcomm המשולב עם זיכרון עבודה (RAM) של 2 ג’יגה-בייט.CompuLab launches Utilite2 Tiny ARM-based PC

המחשב קטן המימדים גם שקט להפליא, בזכות העובדה כי הוא ללא מאווררים (fanless) וצורך בין 3 עד 8 ווואט בלבד. הוא כולל אחסון פנימי בנפח של 4GB עם אפשרות הרחבה בכונן mSATA, כרטיס רשת אלחוטי ותקשורת Bluetooth 4.0, יציאות USB 2.0 ו-USB OTG בחיבור microUSB וגם יציאת HDMI 1.4a לחיבור למסך הטלוויזיה.

לחברה מוצרים נוספים כמו ה-Intense PC המבוסס על מעבדי Core i בדור הרביעי של אינטל עם ביצועים גבוהים יותר ומגוון של יכולות וממשקים, כולל חיבור לרשת סלולרית ויציאות USB 3.0 ו-HDMI.

בחברה אומרים כי המוצר יהיה זמין כבר החודש בהזמנה דרך האתר, ומחירו עדיין לא פורסם, אך ניתן להעריך שהוא יהיה דומה לדגם הקודם שהחל ב-99 דולרים.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.