כשראינו את המכשיר הזה מרחוק אצל מישהו ביד לא הבנו בדיוק מה זה. בתחילה חשבנו כי מדובר במחשב כף יד מיושן או משהו לא עדכני כזה. אבל שהתקרבנו אליו, לא היה מקום לספק. זהו ה-Exeda, מכשיר הסלולר מבית Compulab הישראלית (יצרנית FitPC, זוכרים?).

זהו מכשיר עם צורה יוצאת דופן (ולא ממש אסטטית) המביא עימו מספר חידושים. בצד הטכנולוגי תמצאו מעבד 520MHz וזיכרון 128MB, מסך מגע בגודל 3.5”, תקשורת WiFi ,GPS, מצלמה 2 מגה פיקסל ועוד כמה פיצ’רים יחודיים כגון כניסת רשת (10/100Base), תקשורת סריאלית (RS232) וכרטיס הרחבה מסוג SD. הוא יכול להגיע עם Windows Mobile או עם Android.

אנחנו ישבנו איתו מספר דקות ושמנו לב כמה קל לעבוד איתו. ההקלדה הייתה נוחה שכמעט לא דרש זמן הסתגלות למקלדת, פד העכבר הוירטואלי שבמרכז המכשיר נוח מאוד ומאפשר להשתמש בעכבר ממש כמו במחשב, אבל הכי חשוב שמשקלו היה קל מאוד. הרבה יותר קל מרוב המכשירים המשוכללים.

זה בטח לא יהיה הסלולרי הבא שלכם כי המכשיר לא מיועד לשוק הצרכני, אלא לשוק התעשייתי הדורש מכשיר שכזה ככלי פיתוח ולעבודה בשטח, לכן לא תמצאו אותו בחנויות או אצל ספקי השירות השונים. אבל תדעו שיש גם מכשירים כאלה, שלא יהיה להם רמקולים חזקים, מצלמה עם (X)מגה פיקסל ותפריטים צבעוניים. מידע נוסף תוכלו לקרוא באתר היצרן.

English:

When we first saw this device from a distance we didn't sure what it is. Is it an old PDA or something? but when we come closer, we realize that it's Exeda, the Israeli Compulab smart phone (from the maker of Fit PC).

This phone has unlike shape (and not very attractive) that brings a new features. Under the hood, you will find Marvell 520MHz CPU with 128MB RAM. Also there is 3.5" display, GPS receiver, WiFi, 2MP camera and a bunch of few others like Ethernet port (10/100Base), serial port (RS232) and SD card slot. You can get this device with pre-install Windows Mobile or Android.

We use it for a few minutes and we notes that it was very easy to get used to. The keyboard was easy to use, mouse ped that in the center of the device was very convince like using home PC, but the most impotent thet he was very lite weight, less then most of the High-Tech phones.

This is probably will not be your next phone because this device is not point for the commercial market. He can be use for developing platform, in-field computing and more.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.