בפברואר האחרון גוגל (Google) הכריזה על הדור הבא של הניווט, ה-Live View שאותו השיקה היום לכלל המשתמשים. הניווט החדש מבוסס על מציאות רבודה (Augmented Reality) ומתבצע דרך אפליקציית המפות Google Maps.

השירות עדיין מוגדר כבטא, אולם כעת הגישה אליו תורחב למיליוני משתמשים ברחבי העולם המחזיקים בידם מכשיר התומך בטכנולוגיה, בעוד שעד כה יכלו להתרשם מהשירות רק משתמשי מכשירי הפיקסל (Pixel) ו״מדריכים מקומיים״ (Local Guides) שסיפקו הרבה ביקורות ותצלומים לאפליקציית המפות.

Live View מציג את הוראות הניווט על גבי תצלום של הרחוב עצמו, המופיע במסך הטלפון. בכדי ליהנות מהתכונה, יש צורך במכשיר אנדרואיד תומך ARCore (רוב מכשירי הדגל ומכשירי הביניים הפופולריים מופיעים ברשימה), או במכשיר iPhone תומך ARKit (החל מ-iPhone 6S ומעלה). במידה והמכשיר אכן נתמך, תופיע האפשרות לעבור למצב ניווט ב-AR מייד לאחר קביעת יעד הניווט, ובחירה באפשרות ההליכה. שירות Live View איננו זמין, מן הסתם, בנהיגה – הוא מצריך צפייה ממושכת במסך.

בגוגל לא מפרטים אילו משתמשים בדיוק יוכלו להתנסות בשירות החדש, ומסתפקים בהצהרה כי מדובר בכמות גדולה משמעותית משלב הניסוי הראשון. כמו כן, גוגל עדיין לא מוכנה להצהיר מתי היא מצפה שהתכונה תצא משלב הבטא, אם כי בהתנסות ראשונית נראה כי השירות יציב ואמין למדי, גם בניווט בישראל.