גוגל (Google) מאוד מאמינה בעתיד שישלב את המציאות מדומה ורבודה בחיי היום יום. בין אם זו פלטפורמת Daydream או ARCore שהציגה באוגוסט אשתקד. כעת החברה שוקדת על הטמעת יכולות מציאות רבודה שיפעלו היישר מהדפדפן ובכל מכשיר.

גוגל הצהירה בבלוג שלה כי בקרוב, מיליוני מכשירי אנדרואיד (Android) ו-iOS יזכו בקרוב לקבל תמיכה במציאות רבודה, זאת בשימוש בפלטפורמת הפיתוח ARCore – והכל נגיש ישירות דרך דפדפן הכרום (Chrome) של החברה. עד כה, רק לזוג מכשירי ה-Pixe 2 הייתה יכולת זו והשימוש התבצע דרך אפליקציית המצלמה של גוגל. כעת בכוונת גוגל להביא את היכולת הזו, כאמור, ללא התקנת אפליקציה נוספת.

gifarticle1

כך משתמשים יוכלו לנצל יכולת זו לדוגמה באתר אינטרנט מסויים אשר יציג מוצרים בתלת מימד, אותם יהיה ניתן לסובב ולגרור אותם. מלבד זאת יהיה ניתן לשלב את העולם האמיתי עם הווירטואלי כאשר המצלמה תצלם את הרחוב וכשכבה נוספת יוצג מידע רלוונטי למשתמש. הטכנולוגיה יכולה אף לסייע למשתמש בבחירת בגד בחנות, כאשר הוא יכוון את הטלפון למראה ואתר הקניות יוכל לדמות איך ייראו הבגדים על הגוף.

הפוטנציאל לשימוש ביישומי מציאות מדומה ורבודה הוא נרחב ולמרות כי ישנם פתרונות שונים, אפליקציות וגם משחקים (כדוגמת Pokemon Go), עד כה לא ראינו חדירה עמוקה לשוק ואת זה גוגל מקווה לשנו.