בימים האחרונים מסתמן להיט חדש בתחום הורדות האפליקציות, לפחות בכל מה שנוגע לחנות האפליקציות של Apple, ה-AppStore: ארבע מתוך 25 האפליקציות החינמיות המובילות בחנות הן אפליקציות של "צבע זאת בעצמך": Color by Number, Colorbox, Pixel Art ו-Unicorn, כאשר הארבע אף מובילות את קטגוריית הבידור, ואחת מהן אף מדורגת כאפליקציה השלישית הפופולרית ביותר בכל החנות.

למרות שלא מדובר באפליקציות חדשות במיוחד, נדמה כי רק לאחרונה הן צברו תאוצה. אפליקציות הציור הן פותחו על ידי מפתחים שונים, העיקרון שעומד מאחורי האפליקציות הללו הוא זהה: המשתמש מקבל חוברת צביעה בה תמונות מפוקסלת ומחולקת לריבועים שמלאים במספרים, ועליו למלא את כל הריבועים בעלי המספר הזהה באותו הצבע, עד שמתקבלת תמונה אחידה.

האפליקציות זמינות אמנם להורדה בחינם, אבל חלקן הגדול למעשה דורש מנוי חודשי בתשלום. כך למשל, אפליקציית Color by Number מעניקה תקופת ניסיון של 3 ימים בחינם, כשלאחריהם מתבקש המשתמש לשלם 7.99 דולר בשבוע, או 19.99 דולר בחודש או 99.99 דולר בשנה – סכום לא מבוטל כלל. בתמורה לכך מקבל המשתמש גישה בלתי מוגבלת למאגר התמונות, גישה לתמונות חדשות שמצטרפות לחוברת והסרה של כל הפרסומות.

חברת המחקר Apptopia אף מדווחת כי לכל ארבע האפליקציות מספר הורדות כולל של 3.2 מיליון במהלך החודש האחרון בלבד. כמו כן מצאה החברה כי למרבה ההפתעה, הגיל הממוצע של המשתמשים באפליקציות הללו הוא בסביבות ה-30.

קרא עוד:  הטלפון אבד או נגנב? כך תנסו לעלות על עקבותיו

חברת Sensor Tower לעומת זאת כבר מעריכה את מספר ההורדות הכולל של האפליקציות ב-12 מיליון מאז חודש נובמבר, כאשר חצי מהם הם אמריקאים. אך כמו תמיד, סביר להניח שמדובר בטרנד זמני שיחלוף תוך כמה שבועות, בדומה לפופולריות של קנדי קראש, Draw Something, סונג פופ, פוקימן גו ועוד אפליקציות רבות אחרות כדוגמתן.